Laba diena,

Esu kirkštytas ir priėmęs pirmą komuniją vaikystėje. Bet turbūt nuo 12 metų netikiu dievu bei esu kategoriškai nusistatęs prieš krikščionybę bei, mano manymu,  jos neigiamą poveikį žminijai. Jau seniai noriu atlikti apostazę, tačiau nežinau pačios eigos ir nuo ko reikėtų pradėti.

Ačiū už atsakymą iš anksto.
paklausė 2014 Geg 5 anonimas

2 Atsakymų

+1 balsas
Apostazė tai savęs išsirašymas iš bažnyčios sąrašų. Kadangi apostazę atlieka labai mažai žmonių, tai nėra nustatytos apostazės procedūros. Tuo labiau formalios ir sklandžios. Bet kokiu atveju teks bendrauti su savo krikšto parapijos klebonu ir suderinti detales. Kiek žinau apostazės metu yra užpildoma forma ir išduodamas pažymėjimas jei pareikalauji.

Kadangi tai yra jautrus reikalas ir tau ir klebonui, siūlau dialogą pradėti kuo švelniau ir diplomatiškiau.
atsakytas 2014 Geg 7 Kestas
Kas yra krikšto parapijos klebonas? Kur jį rasti?
Tos vietos, kurioje esate krikštyti, klebonas. Jei esate krikštyti mieste, tai gali būti sunku surasti tikslią vietą ir žmones. Bet pradžioje galite klausti tėvų arba ieškoti pagal vietą - pasiklausinėti kur yra artimiausia bažnyčia.
0 balsų
Pats esu atsisakęs bet kokios religijos. Bet esmė pagal mane ne apsiforminimas. Net ir neesu apsiforminęs. Svarbiausia pats vidinis atsisakymo faktas ir atitinkamai išorinis nedalyvavimas religiniam gyvenime. Tas procesas bent man užtruko  kokius metus gal net daugiau. Didžioji laiko dalis kol visi aplinkui apsiprato su mano pasirinkimu. Iš kitos pusės tikintys man nėra kažkuo blogesni ar geresni. Jokio neigiamo požiūrio jų atžvilgiu. Tai tiesiog toks žmonių pasirinkimas. Bėja tai daryti anksčiau buvo pakankamai pavojinga. Pats įsitikinau nesuvokiamu neigiamu poveikiu. Dabar tai daryti net reikėtų kad nešvaistyti veltui beprasmiškai laiko tikint tuo ko tikrai nėra. Be to žaidimai su visokiom ezoterikom, astrologijom, magijom, būrimais,  kažkokių energijų valdymu lygiai tokie pat beprasmiški. Tiesiog niekas neveikia. Lieka realus ramus kasdienis gyvenimas.
atsakytas 2014 Rgp 22 Vytautas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,755 vartotojų