paklausė 2012 Geg 5 anonimas
Gal galite patikslinti klausimą, kokį būtent tikėjimą turite omenyje. Jėzumi? Kažkokiu abstrakčiu Dievu? Alachu, Krišna..?

3 Atsakymų

+1 balsas
Jei kalbame apie tikėjimo DIEVU naudą PAČIAM TIKINČIAM:

Žmogus atranda savo gyvenimo, veiklos prasmę.

Žmogus gauna atsakymus į klausimus (nesvarbu, ar jie teisingi, ar ne), į kuriuos iš tiesų bent kol neįmanoma atsakyti. Pvz., "kaip susikūrė pasaulis? Gal jį kas nors sukūrė?", "Iš kur atsirado žmogus?", "Ar žmogus ką nors jaučia, gali daryti po savo mirties?". Juk kai kuriems žmonėms baugu suprasti, kad kažko nežino ir negali sužinoti.

Jei žmogus ne tik tiki dievu, bet ir išpažįsta kažkurią religiją, gauna visą rinkinį moralinių nuostatų, gyvenimo ir elgesio taisyklių bei tikslų. Jų nebereikia išmąstyti, sugalvoti, užsibrėžti pačiam.

Žmogus gauna virtualų ramstį gyvenime - dievą. Su juo jis gali kalbėti, jam pasiguosti. Tikinčiam dievas atrodo tikru. Panašiai, kaip vaikui Kalėdų senelis.
atsakytas 2012 Geg 6 Donatas Noreika
redaguotas 2012 Geg 6 Donatas Noreika
1) Kodėl nesvarbu ar atsakymai į klausimus tikri?
2) Ar naudinga žmogui ir visuomenei vadovautis šimtmečių ar tūkstantmečių senumo moralinėmis nuostatomis jų iš naujo kritiškai neįvertinus dabarties žinių/suvokimo šviesoje?
Kokia nauda iš atsakymų kurie yra klaidingi? Kai žmogus sužinos klaidingą atsakymą, jis nustos ieškoti tiesos. Tavo visas atsakymas yra didelis argumentas iš nežinojimo (prašom skaityti wikipedia). Per porą minučių gali susirasti pilna informacijos apie planetų/galaktikų/visatos susiformavimą, bet tau žymiai paprasčiau pasakyti, kad apie tai nieko nėra žinoma ir toliau sedėti savo žinių ignoravimo kiaute.
1) Tikinčiam nesvarbu, ar atsakymai tikri, ar ne. Jis nori TIKĖTI, o ne ŽINOTI.
2) Gal ir nenaudinga, bet labai patogu. Juk taip darė ir jo seneliai ir tėvai ir nemažai aplinkinių daro.
Klausimas buvo "kokia yra tikėjimo nauda žmogui", o ne žala. Todėl aš atsakiau į šį klausimą, remdamasis tuo, ką pastebėjau bendraudamas su tikinčiaisiais. Kaltinimas klaidingu argumentavimu juokingas: aš tiesiog pasistengiau įsijausti į tikinčiojo mąstymą ir suprasti, kokia jo motyvacija pasirenkant tikėjimą dievu.
Naudotis senovinėmis nuostatomis gal ir naudinga. Ne visos naujos idėjos yra geros - naujoviški ateistiniai režimai su savo originaliomis idėjomis privirė nemažai bėdos revoliucinėje Prancūzijoje, Rusijoje, Kinijoje, Lietuvoje ir kitur.
Donatas Noreikia tai čia paprasčiausia tikėjimo iš troškimo (wishful thinking) loginė klaida ;) Pats pripažįsti, kad tai nenaudinga, bet vis tiek teisini. Gyvena tegul žmonės kartomis kaip idiotai ir nieko daugiau neišmoksta. Daugiau tokių žmonių būtų, tai iki šiol urvuose sedėtume...
Jaučiu reikės parašyti savo atsakymą prie klausimo "Kokia yra tikėjimo žala žmogui?", kad paaiškėtų, kad nieko aš neteisinu :)
Atsiprašau už nesupratimą tada ;) susimaišoma kai žmonės kalba trečiuoju asmeniu.
0 balsų
Nepagrįstas tikėjimas žalingas tiek asmeniui tiek visai visuomenei. Žmonės tikėdami tai ko nežino per aplinkinius platina neišmanymą. Taip pat tikintieji yra daug lengviau paveikiami žmonių, kurie gali turėti blogų kėslų, nes daug lengviau patiki tuo ko nežino irba negali patikrinti.

Tikėjimą reikia aiškiai skirti nuo žinojimo arba nuo tikėjimosi paremto objektyvia patirtimi bei lengvai patikrinamo. Pavyzdžiui, žmonės tikisi, kad traukinys atvažiuos nustatytu laiku, nes iš objektyvios ir patikrinamos praieties jie žino, kad traukiniai važiuoja nustatytu laiku. Traukiniui neatvažiavus laiku, tai tampa objektvia patikrinama patirtimi - traukiniai ne visada atvažiuoja laiku. Todėl žmonės žino (o ne tiki), kad traukiniai dažniau važiuoja laiku :)

Lygiai taip pat žinojimas, kad yra Kamčiatka, nėra tikėjimas, net jei pats ten ir nebuvai. Kamčiatkos egzistavo suvokimas išplaukia iš bendrų žinių ir gali būti nesunkiai patikrinamas eile būdų :)
atsakytas 2012 Geg 5 Mindaugas Šimkus
Klausimas buvo ne apie žalą, o apie naudą. Kai kas paklaus apie žalą, tuomet derėtų vardinti šiuos dalykus.
Klausimas nelogiškas https://lt.wikipedia.org/wiki/Sud%C4%97tinis_klausimas, tad tenka arba į jį atsakyti taip, arba reiktų išvis pašalinti kaip nelogišką :)
Klausimas yra logiškas, nes dauguma, jei ne visi, reiškinių turi neigiamą ir teigiamą puses. Jei naudos nežinai, užtektų pasakyti nežinau, nebūtina atsakinėti ne į temą dalykus, kurių nieks neklausė. Kiti atsakys į klausimą jei tu nežinai.
Aš pažįstu žmones, kuriuos tikėjimas išgydė nuo alkoholizmo, kurių vaikus išgydė bažnyčios lėšomis pirkta operacija. Nauda neginčijamai egzistuoja, o tavo vikipedinė nuoroda kaip visada čia nedera.
1) Ar žmonės nuo alkoholizmo neišgyja be religijos?
2) Jei mafijozas užmokės už vaiko operaciją, ar jis bus geras mafijozas? :)
Kai kuriems žmonėms be religijos išgyti nuo alkholizmo nepavyksta. Niekada nevadinau mafijozų blogiečiais - jie atlieka daug visuomenei naudingų funkcijų - aprūpina vartotojus pigiu benzinu, tabaku, ir kitomis geidžiamomis prekėmis.
Bet iš ties klausta buvo visiškai ne to... ką jau čia, į kiekvieną klausimą bus atsakoma „keturios kojos gerai, dvi kojos blogai“?
–4 balsų

 

Kai kurios religinės taisyklės (nepavydėk, nevok, nežudyk) yra geros ir gyvenime atsiperka. Religija skatina dosnumą- tikintieji aukomis remia skurstančius ir ligonius. Religinės bendruomenės padeda atsisakyti žalingų įpročių, gyventi sveikiau, išlaiko nebrangias mokyklas ir teikia kitas paslaugas. Kai kurios religijos, pvz. amišų, neleidžia naudotis valdiškomis pašalpomis ir taip ugdo savarakiškumą ir bendruomenę.

 

atsakytas 2012 Geg 5 Abejoklis
-4, kaip drįsai parašyti, kad tikėjimas gali ir kažką gero duoti. Argi tam šis saitas sukurtas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,755 vartotojų