paklausė 2013 Lap 9 anonimas

2 Atsakymų

0 balsų
Atsakymas į klausimą priklauso nuo to kas turima omenyje sakant "įrodyti" ir "Dievas".

Įrodymai būna matematikoje ir logikoje, bet jie operuoja duotais apibrėžimais ir yra teisingi tiek, kiek priimti apibrėžimai yra teisingi. Tai pat yra empiriniai (stebėjimais pagrįsti) įrodymai, kurių dažniausiai pakanka norint įtikinti žmones, kad vienas ar kitas objektas ar reiškinys egzistuoja. Bet empiriniai įrodymai negali įrodyti, kad objektas neegzistuoja. Pvz. nors visi žinome, kad mamutai yra išnykę, bet niekas negali 100% įrodyti, kad kur nors Sibire jie nelaksto - niekas juk vienu metu neiššukavo Sibiro taip, kad joks mamutas negalėtų pasislėpti. Bet mes žinome, kad mamutai nebeegzistuoja ir turimų įrodymų visiems užtenka. Mūsų stebėjimai nerodo, kad egzistuoja mūsų Visatos veikime dalyvaujantis Dievas. Aišku, stebėjimų interpretacijos gali skirtis. Bet Dievo egzistavimu paremtos teorijos yra ypatingai silpnos savo paaiškinimų ir prognozavimų galia.

Taip pat - kas yra Dievas? Ar Dievas yra senelis žila barzda, sėdintis ant debesies ir visus stebintis? O gal Dievas yra meilė? Ar kultūros sukurta idėja, kuri suabsoliutina tam tikras žmogaus savybes? Įrodymas priklauso nuo apibrėžimo. Krikščionių Dievas yra aprašytas biblijoje, bet ar šiuos aprašymus mes turėtume interpretuoti pažodžiui ar perkeltine prasme? Jei interpretuojame tiesiogiai, tai kiti istoriniai šaltiniai retai kada paremia biblijos žodžius. Pavyzdžiui apie Jėzaus gyvenimą iš nepriklausomų nuo biblijos šaltinių mes žinome tik keletą faktų ir tie faktai yra labai žemiški. Jei bibliją interpretuojame netiesiogiai, tai Dievas yra idėjų visuma, kuri skatina žmones elgtis vienu ar kitu būdu.

Taigi, atsakant į klausimą - ateistai yra pajėgūs įrodyti, kad Dievas su tam tikromis savybėmis neegzistuoja. Pavyzdžiui, visažinis Dievas neegzistuoja, nes visažinystė yra logiškai neįmanoma. Arba, Dievas kuris pildo maldas neegzistuoja, nes maldos neveikia (na, išskyrus placebo efektą, bet čia nėra nieko dieviško).
atsakytas 2013 Lap 18 Kestas
0 balsų

Pirmiausiai kas yra tas dievas? Oficialius atsakymų  variantus žinot smiley. Pateiksiu saviškį paremtą parktika kurią patyriau 2012m liepos mėnesį ir esmę  aprašiau http://anomalija.lt/forum/index.php?topic=2675.0  Iš tos patirties geriausias išplaukęs kūrėjų apibudinimas tai pirmapradės amžinos minčių sankaupos su moteriška ir vyriška logika. Tai dvi esybės ne materialume ir pačios nematerialios. Tai pirmapradės  mintys. Normaliai jos niekaip po viso šito materialumo " pirminio paleidimo" nesikiša į šio pasaulio valdymą tuo labiau į žmonių gyvenimą. Kadangi nedaro jokio poveikio atitinkamai jų negalima niekaip aptikti. Be to toks paprastas buitinis pvz. Aš galiu auginti bet kokius gyvius bet jie per savo gyvenimą manęs gali taip ir nepamatyti jei bus toks mano noras. Čia situacija ta pati. Aukštesnės sitemos neįmanoma indentifikuoti jei ji to nenori. Taip kad tiesiog beviltiškas klausimas įrodyti ar kažkas be mūsų egzistuoja.

Bet iš savo praktinės patirties supratau kad egzistavo ne tik pirmapradės minčių sankaupos. Bet tai jau meterialųs dalykai. Kaip sako aukštesnių vibracijų dariniai. Tiesiog mes esam visumoje elektromagnetinių impulsų visuma. Mūsų mintys materializuodamosis sukelia neuronuose taip pat elektromagnetinius impulsus. Mirštant visa šita impulsų visuma atsijungia nuo kūno ir kažkur "pakimba" tiksliau pakibdavo. Ir visa šita struktūra visai materiali darydavo įtaką. Be to jos maitinimosi pagrindas mūsų emocijos. Tiesiog tokiu būdu mes spinduliuojam energija o kažkas ją maitinasi. Visiškai nesvarbu ar tai džiaugsmo ar pykčio energija. Apie šį darinį žmonės ir kalba kaip dievą. Tai visai materialu bei atskiriems žmonėms visai materialiai pasireiškia.

Aš tiesiog atsidūriau su nepakitusia sąmone tarp šių dviejų jėgų ir stebėjau jų poveikį man. Rezultate vienos iš jų tiesiog neliko, nes neliko jokio jos poveikio. Ir neliko būtent tos materialiosios dalies.

Rezultatas. Neišpažystu, nepraktikuoju jokios religijos. Bet iš praktinės pademonstruotos patirties laikausi nuomonės kad šis pasaulis yra pirmapradžių minčių kurybos vaisius. Mes patys savarankiški tų pirmapradžių minčių vaikai. Viena mūsų poros dalis randasi apribota kūne. Kita - siela ne materialume. Bet abi tos dalys tėra tik minčių sankaupos kaip ir pirmapradės minys. Tiesiog tokia konstrukcija. Tikslas vystymasis ir evoliucija į pirmapradžių minčių lygio esybes. Vystymosi pagrindas - laisvos valios principas. Grįžtamasis tįšys - priežastis pasekmė. Jokio valdymo, jokio kišimosi iš šalies. Jokios religinių tikėjimų prasmės. Tiesiog elementarus kasdienis gyvenimas visiškai nesidomint jokiais dievais.

atsakytas 2014 Rgp 21 Vytautas
redaguotas 2014 Rgp 21 Vytautas
Atkreiptinas dėmesys į tai, jog ta aplinkybė, jog ateistai gali įrodyti, kad Dievas su tam tikromis savybėmis neegzistuoja ir įrodo, kad jis egzistuoja. Kaip žinia, tas pats logikos mokslas teigia, jog neįmanoma įrodyti nebuvima to, ko nėra...DD
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,700 vartotojų