paklausė 2013 Rgp 12 anonimas
redaguotas 2013 Rgp 12 ateistas

2 Atsakymų

+2 balsų
Dauguma ateistų nėra paaugliai.

Dažnai žmonės tampa ateistais, kai jau sugeba savarankiškai mąstyti ir supranta, kad tėvų skiepyti religiniai mokymai turi rimtų problemų. Tai įvyksta priklausomai nuo žmogaus tarp 10 - 16 metų ar netgi dar vėliau. Kiti vaikai nėra religingai mokomi, todėl jie būna ateistais nuo mažens. Kartais, atvirkščiai, paaugliai tampa religingais.

Taip pat reikia pažymėti, kad ateizmas nėra idėjos, kurios yra išaugamos. Kažkur apie 30 metų žmogus galutinai suformuoja savo pasaulėžiūrą ir ją paskui mažai iš esmės keičia. Aišku, būna visko.

Dėl to, kad ateizmui būtinas suaugusio žmogaus mąstymas ir ateizmas neblėsta kartu su amžiumi, todėl paaugliai niekaip negali sudaryti daugumos ateistų.

Kita vertus šiais laikais dauguma paauglių Lietuvoje galėtų būti ateistais, nes jaunimas turi priėjimą prie įvairesnių informacijos šaltinių. Bet konkrečios statistikos, kuri patvirtintų ar paneigtų šį teiginį aš neturiu. Greičiausiai Lietuvoje tokia statistika net nėra renkama.
atsakytas 2013 Rgp 12 Kestas
Mano seneliai, mamos tėvai, gimę dar prieš 1-ą pasaulinį karą, į gyvenimo pabaigą reiškė vis stipresnius ateistinius jausmus. Senelė net ir stipriai paveikta senatvinės demensijos, vis primindavo, kad "kvarkinės(davatkos)ir juodaskvernis nesivilktų iš paskos grabo". Bei vis reiškė dėkingumą daktarams, ne dievui. Mama, dabar jau 76-ių, primena tą patį.
+1 balsas
Nedrįsčiau sakyti, kad tai yra tiesa. Visgi, norėčiau pasidžiaugti, kad tikrai nemažai jaunų žmonių praktikuoja racionalų ir įrodymais paremtą mąstymą.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog sovietmečiu ateizmas įgavo tam tikrą stigmą visuomenėje, todėl manau, jog nemažai senyvo amžiaus žmonių yra religingi ar deklaruoja religingumą būtent dėl šios priežasties.

Galbūt toks kontrastas ir sukelia panašius jausmus, tačiau norint galutinai atsakyti į pateiktą klausimą reikėtų organizuoti didelę sociologinę apklausą. Visgi, manau, kad ateistų procentas visose amžiaus grupėse turėtų būti apylygis.
atsakytas 2013 Rgs 1 Mykolas
redaguotas 2013 Rgs 29 Mykolas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
733,123 vartotojų