Tolesnis žmonių vystymasis tebevyksta. Atsakymas kodėl mes nematome šio vystymosi yra paslėptas jūsų klausime. Jūsų įdėtame paveiksliuke pavaizduota primato evoliucija per kažkur 6 milijonus metų. 6 milijonai metų yra ilgas laiko tarpas, kuris yra praktiškai neįsivaizduojamas atsižvelgiant į vieno žmogaus amžių ~70 metų. Per gyvenimą mes pamatome kaip atrodė mūsų seneliai kai jie seni ir kaip atrodo mūsų anūkai kai jie jauni. Nuotraukos egzistuoja tik apie 200 metų, o realistiški kūno atvaizdai yra išlikę graikų skulptūrose apie 2500 metų. Bet vistiek, palyginus su milijonais metų, tai tėra akimirka. Taigi, mes negalime pamatyti evoliucinių pokyčių. Sunku įsivaizduoti kaip žmonės atrodys po 6 milijonų metų, bet greičiausiai jie į šiuolaikinio žmogaus atvaizdą žiūrės panašiai kaip mes žiūrime į mūsų 6 milijonų metų protėvį. Gali būti, kad žmogaus evoliucija ateityje bus paspartinta genų inžinerijos pagalba, tada žmogaus pokyčiai būtų visiškai neprognozuojami.
Evoliucija vyksta visada, panašiai kaip laikas - jis visada eina. Taip ir genai pastoviai mutuoja. Net nežinau ar galime teigti, kad žmogaus evoliucija yra sulėtėjusi. Aš nesu biologas, bet truputį domėjausi šiuolaikinio žmogaus evoliucijos greičiu. Yra keletas faktorių, kurie lėtina ir spartina žmogaus evoliuciją:
-
Padidėjęs žmonių skaičius leidžia turėti daugiau genetinės medžiagos variantų, dėl to evoliucija turėtų paspartėti;
-
Monogamiškumas ir mažos šeimos lemia tai, kad dauguma žmonių palieka palikuonių, bet jų palieka ne po daug, dėl to evoliucija turėtų sulėtėti;
-
Dauguma žmonių išgyvena ir palieka palikuonių, dėl to evoliucija turėtų sulėtėti;
-
Žmonės labai smarkiai keičia savo gyvenamąją aplinką, todėl žmogaus kūnas turi prie to prisitaikyti, dėl to evoliucija pagreitėja.