paklausė 2013 Bir 29 anonimas

2 Atsakymų

0 balsų

Jūsų klausime yra suveltos sąvokos - siela ir dvasia. Mūsų terminų puslapyje (http://klauskateisto.lt/terminai) aprašytos šių terminų galimos reikšmės. Abu terminai gali būti naudojami ir religiniame kontekste ir kalbant apie žmogaus psichologinę būklę. Pvz. galima sakyti - "Žmogus be dvasios" ar "Žmogus be sielos", kas gali reikšti fiziškai ar psichologiškai pavargusį, prislėgtą ar žemo intelektualumo žmogų.

Taigi, atsakant į jūsų klausimą, nors ateistus vienija tik tai, kad jie netiki į dievus, ir logiškai nebūtų prieštaravimo jei tikėtų, bet didžioji dauguma netiki, kad jie turi sielą ar dvasią religine prasme. Bet visi žmonės turi psichiką, kitaip kalbant - sielą ar dvasią psichologine prasme, todėl kartas nuo karto ją reikia tobulinti.

atsakytas 2013 Bir 29 Kestas
0 balsų
Siela, dvasia, psichika, emocinė būklė, emocinė būsena... Visuomenėje šie žodžiai naudojami kaip sinonimai. Nors esu natūralistinių pažiūrų, tačiau laikau save labai dvasingu žmogumi, mane stipriai emociškai pakylėja įvairūs dalykai gamtoje ir mene.

Siela ir dvasia yra labai gražūs žodžiai, bet jokiu būdu ne visada reiškia supernatūralius dalykus. Jų reikšmę, kaip ir daugelio kitų žodžių, lemia kontekstas, kuriame jie vartojami.
atsakytas 2013 Rgs 1 Mykolas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
730,496 vartotojų