Sunku vertinti vieną filosofijos sistemą iš kitos filosofinės sistemos požiūrio taško. Toks vertinimas visada bus šališkas.
Taip pat jūsų antrasis klausimas yra pakrautas - t.y. juo daroma prielaida, kad visos religijos stabdo žmogaus mąstymą. Aš negalėčiau to pilnai teigti. Yra vertės senovinėse mitologijose ir jomis pateikiamuose mokymuose. Pavyzdžiui, mokykloje mokomi graikų mitai - mano subjektyvia nuomone yra vertingi. O kai žmogus suaugdamas kartu išauga ir religinius mokymus, tai padeda susiformuoti to žmogaus kritiniam mąstymui. Žinoma, aš neginu religijų - kai jų mokymai priimami kaip tiesos, kuriomis negalima abejoti, tada prasideda žmogaus mąstymo ribojimas.
Kiek esu susipažinęs su budizmu, tai jame yra keletas neblogų idėjų. Pavyzdžiui, meditavimas ir dvasinio pasaulio, išminties tobulinimas. Tačiau budizmo tradicijos, kaip ir bet kurios tradicijos, užima daug laiko ir yra besikartojančios. Todėl jei jas per giliai priimsite, tai gali, kaip jūs minėjote, pradėti stabdyti jūsų mąstymą.
Budizmas taip pat yra tinkamas atvejis analizei kaip religijos veikia politiniame gyvenime. Budizmas buvo įsitvirtinęs Tibete kaip valstybinė religija ir jame egzistavo klasinė visuomenė, kuri buvo valdoma iš dalies feodaliniais iš dalies teokratiniais pagrindais. Žiūrint iš vakarietiškų pozicijų tai buvo technologiškai ir socialiai atsilikusi visuomenė. Taigi, nors idėjos gal ir geros, bet jei jas taikysi politikoje, tai gaunasi toks pats rezultatas kaip ir su kitomis religijomis.