Jūsų nuomone budizmas taip pat yra lygiai bevertis ir stabdantis žmogaus mąstymą, kaip ir kitos religijos ar ne?
paklausė 2013 Geg 23 limo92
redaguotas 2013 Geg 23 ateistas

2 Atsakymų

0 balsų
Sunku vertinti vieną filosofijos sistemą iš kitos filosofinės sistemos požiūrio taško. Toks vertinimas visada bus šališkas.

Taip pat jūsų antrasis klausimas yra pakrautas - t.y. juo daroma prielaida, kad visos religijos stabdo žmogaus mąstymą. Aš negalėčiau to pilnai teigti. Yra vertės senovinėse mitologijose ir jomis pateikiamuose mokymuose. Pavyzdžiui, mokykloje mokomi graikų mitai - mano subjektyvia nuomone yra vertingi. O kai žmogus suaugdamas kartu išauga ir religinius mokymus, tai padeda susiformuoti to žmogaus kritiniam mąstymui. Žinoma, aš neginu religijų - kai jų mokymai priimami kaip tiesos, kuriomis negalima abejoti, tada prasideda žmogaus mąstymo ribojimas.

Kiek esu susipažinęs su budizmu, tai jame yra keletas neblogų idėjų. Pavyzdžiui, meditavimas ir dvasinio pasaulio, išminties tobulinimas. Tačiau budizmo tradicijos, kaip ir bet kurios tradicijos, užima daug laiko ir yra besikartojančios. Todėl jei jas per giliai priimsite, tai gali, kaip jūs minėjote, pradėti stabdyti jūsų mąstymą.

Budizmas taip pat yra tinkamas atvejis analizei kaip religijos veikia politiniame gyvenime. Budizmas buvo įsitvirtinęs Tibete kaip valstybinė religija ir jame egzistavo klasinė visuomenė, kuri buvo valdoma iš dalies feodaliniais iš dalies teokratiniais pagrindais. Žiūrint iš vakarietiškų pozicijų tai buvo technologiškai ir socialiai atsilikusi visuomenė. Taigi, nors idėjos gal ir geros, bet jei jas taikysi politikoje, tai gaunasi toks pats rezultatas kaip ir su kitomis religijomis.
atsakytas 2013 Geg 23 Kestas
redaguotas 2013 Geg 26 Kestas
Tikrai nenorėjau užduoti pakrauto klausimo, taip gavosi.  Tiesiog norėjau sužinoti jūsų nuomonę, tikrai nieko neimponuoju, pats esu ateistas, tiesiog domina vieni ar kiti religiju aspektai, dėl bendro žinojimo, taip pat kitų žmonių nuomonė. Sutinku, kad graikų mituose yra šio bei to vertingo, visuose mokymuose ar religijose galima įžvelgti kažką tai vertingo ar įdomaus, bet kaip Jūs ir sakėte, kad per giliai į tokius dalykus lysti negalima, ta prasme tuo užsiimti.
Dėkoju už atsakyma.
Aš taip pat gal pasirodžiau kaip ginantis religijas. Bet aš stengiuosi būti objektyvus.

Su budizmu yra taip, kad jis yra mažai žinomas, dėl to atrodo kaip kažkas ypatingo. Bet manau reiktų laikytis skeptiškos pozicijos, kad jei daugiau su juo susipažintume, tai atrastume, kad jis yra panaši religija kaip ir kitos.
0 balsų
Tiek, kiek budizmas kalba apie neagresiją, apie sąmoningumą, savęs supratimą - liuks. Kai tik prasideda supernatūralūs jo elementai - blogai.

Bet kokia ideologija, kuri mažai dėmesio skiria natūraliam pasauliui ir orientuojasi daugiau į "dvasinius" dalykus, nėra gerai. Budizmas, iš esmės, apriboja žmogaus mąstymą, įstato jį į tam tikrus rėmus, kurie ne būtinai dera su objektyvia tikrove.
atsakytas 2013 Geg 24 Mykolas
Na iš dalies galėčiau su Jumis sutikti iš dalies ne. Jeigu gerai suprantu, sakydamas, kad orientuojasi į dvasinius dalykus, turite galvoje meditavima ar panašiai, tai galėčiau iš dalies teigti, kad meditacija nėra toks blogas dalykas ir pakankamai realus. Aišku nekalbu apie tai, kai žmonės medituoja valandų valandas, turiu omenyje, meditacija 5-10 minučių trukmės, kai tu tiesiog atsisėdi, atsipalaiduoji ir apie nieka negalvoji. Mano nuomone tai padeda kasdienybėje, kad ir numušti stresa, ar tokiu atveju, kai žmogus yra labai įsitempes, padeda atsipalaiduoti, pralaisvėti. Turiu omenyje, kai nėra nieko antgamtiško, tiesiog daroma dėl to, kad pagerinti savijauta.
Nieko prieš meditaciją neturiu, jeigu ji nėra apipinama supernatūralistiniu folkloru.
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,700 vartotojų