Asmeniškai man suvokimas, kad nėra pomirtinio gyvenimo - apskritai, kad dievo nėra - buvo vienas didžiausių sukrėtimų gyvenime, su kuriuo taikiausi daug metų (o gal kovojau?). Religija suteikia gyvenimui tai, ką vadiną extrinsic finality - išorinį, arba kaip aš sakau, objektyvų galutinį tikslą (gyventi tam, kad...). Tik toks tikslas ir atitinka gyvenimo prasmės sąvoką. Tuo tarpu vidinis, subjektyvus galutinis tikslas - tai gyvenimas tam, kad gyventi, ir tas man į gyvenimo prasmę visiškai nepanašu.
Tačiau veliau mano gyvenime atsirado dalykų, kurie man yra tiek svarbus, kad aš daryčiau juos net tada, jei jokios galutinės prasmės tame nebūtų. Dėl to jie man atrodo ypatingai tikri ir svarbūs, sukurti ne proto, bet atsirandantys giliai iš dvasios. Galiu juos be jokių dvejonių pavadinti savo tikruoju pašaukimu.
Prisipažinsiu - ir dabar norėčiau, kad visgi ta objektyvi galutinė pasmė egzistuotų. Tačiau suvokiu, kad jos nėra, kad tai tik proto spąstai (apie šios sąvokos absurdiškumą čia nešnekėsiu, čia jau kita tema). Jaučiuos dėl to stipri, mačiau, kad ne visi sugeba susigyventi su tos prasmės nebuvimu. O kurie ir sugeba, tie dažnai niekad ir neišgyveno stipriai dėl to prasmės nebuvimo.