Ar pageidautum, kad bažnyčia mokėtų pelno, socialinio draudimo ir kitus mokesčius, kuriuos šiandien moka pelno siekiančios organizacijos?
paklausė 2012 Geg 25 Abejoklis

1 Atsakymas

+2 balsų
Bažnyčia yra iš esmės tokia pati pelno organizacija, kaip ir likusios, teikia paslaugas, gauna pelną. Jei moka kitos, nematau priežasčių, kodėl neturėtų mokėti ir bažnyčia.
atsakytas 2012 Geg 26 Sejanus
Atsakymas neaiškus ir nelogiškas. Žmonėms ir firmoms nutinka įvairių nemalonumų, bet tai nereiškia, kad jei vienam nepasisekė, tai reikia ir kitą nuskriausti. Pratęsiant atsakymo logiką: jei dauguma verslų mokėjo reketininkams už stogą, tai derėjo mokėti ir likusiems, jei dauguma gyventojų nukentėjo nuo įsilaužėlių, reikia apvogti ir kitus. Iš tikrųjų kam moka kiti neturi reikšmės.
Neaiškumas yra tame ką tu kvestionuoji. Ar pačius mokesčius, ar tai, jog bažnyčia turi išskirtinę teisę jų nemokėti?
Aš klausiu apie mokesčius BAŽNYČIAI ir nenorėčiau plėstis dėl mokesčių kitiems. Tiesiog teiginys, kad visi turi mokėti monopolijai vienodai yra neagrįstas. Aš, pvz., neapmokestinčiau bažnyčios nepriklausomai nuo to kokius mokesčius moka kiti, nes bažnyčia turtą valdo efektyviau negu valdininkai.
Na matai, čia galbūt susikerta teisingos valstybės sampratos. Tu tai vadini mokėjimu monopolijai, kitas vadina indėliu valstybės funkcionavimui palaikyti.

Taip pat, sprendžiant iš tavo paskutinio sakinio galima susidaryti įspūdį, kad tie kas efektyviai valdo finansus gali būti atleisti nuo mokesčių?
Valstybės samprata yra ta pati, nesu girdėjęs, kad kas ginčytų, kad valstybė yra monopolija. Turtas yra visuomeninė vertybė, todėl turėtų priklausyti tam, kas geriausiai turtą tvarko. Aš tik laimėsiu jei bažnyčia savo kapitalą nukreips į infrastruktūrą, darbo vietas, ar šalpą, nepriklausomai nuo to ar aš esu ateistas ar katalikas. Spėju, kad ateistai siekia bažnyčios apmokestinimo iš piktumo tikintiesiems, nors tai ir kenkia jiems patiems.
Nemanau, kad ateizmo Klausimų/Atsakymų puslapyje yra vieta nagrinėti mokesčių reikalingumą. Čia kažkokie moderatoriai egzistuoja?
Gerai pastebėta.
Žinoma saugiau yra plepėti metafizinėmis temomis, negu apie tai kiek mums ateizmas kainuos pinigų.
Manau, laikas moderatoriams būtų truputį praretinti vieno žmogaus "abejonių" srautą.
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,758 vartotojų