paklausė 2012 Geg 14 anonimas

4 Atsakymų

+4 balsų
Esu linkęs manyti, kad krikščionybė yra blogesnis dalykas, nes į Lietuvą atnešė tokią naujovę kaip baudžiava.

Be to, Europos pagonybė buvo labai tolerantiška - romėnų, finikiečių, graikų, egiptiečių ir etruskų dievai tarpusavyje puikiai sugyveno ir niekas niekam neturėjo priekaištų, kad garbina ne tą dievą. Religinę netoleranciją į Europą atnešė krikščionybė.
atsakytas 2012 Geg 14 Abejoklis
redaguotas 2012 Geg 14 Abejoklis
+1 balsas
Tai yra lygiai tokia patik religija, kaip ir kitos, skirtumas tik tas, jog religija yra išmirusi ir tik nedaugelis žmonių dar mėgina ją propaguot. Ateistui nerūpi apie kokią religiją eina kalba: jeigu joje yra dievas(ai) - ateistas tokią religiją laikys nonsensu. Laikyti Baltų religija išskirtine neverta.
atsakytas 2012 Geg 14 Ignas Raudonius
Religija religijai nelygu. Jokiu būdu nesulyginčiau actekų ritualinio kanibalizmo su pacifistine menonitų krikščionybe.
+1 balsas
Šiaip sutinku su Abejoklio atsakymu, pagonybės, tokios, kokios buvo Europoje iki krikščionybės, buvo daug tolerantiškesnės kitų religijų atžvilgiu. Neretai vienoje valstybėje (tame tarpe ir Lietuvoje) sugyvendavo draugiškai įvairių tikėjimų atstovai. Netolerancija kitatikiams daugiausia eina iš judaistinių religijų (krikščionybės, islamo, judaizmo).

Tačiau kitas klausimas tai apie šių dienų pagonybę, ypač baltų. Nors ir nėra susiformavusios tokios vieningos ideologijos, kaip krikščionių, bet bendras tendencijas matom: šių dienų "senovės baltų religija" iš tiesų yra bandymas ant krikščionybės jau suformuoto pasaulėžiūrio lipdyti savo vardus. Kaip senovėje krikščionys sukrikščionindavo pagonių šventes ir šventoves, taip dabar pagonys "supagonina" krikščionybę. Nemažai tarp pagonių yra ultra dešiniųjų radikalų, propaguojančių nacionalizmą, homofobiją, nepakančių kitokiai ideologijai (tame tarpe ir krikščionybei). Niekuo nesiskiria nuo tokių pačių krikščionių, tik kiti vardai.
atsakytas 2012 Geg 14 Giedrius
manau tą patį
+1 balsas
Bet kokia mitologija yra įdomus dalykas, ne išimtis ir Baltų mitologija.

Man asmeniškai pagoniškomis vadinamos religijos yra įdomesnės, jose daugiau bendražmogiškų pamokymų. Taip pat jos atrodo kiek arčiau gamtos ir paprasto žmogaus, tačiau pasižymi ir dideliu mistiškumu, apeigų turtingumu. Pagoniškose religijose paprastas žmogus bendraudavo su dievais ir dvasiomis, kalbėdavo užkeikimus, prašydavo sėkmės, atlikdavo burtus. Man tai atrodo romantiška.
atsakytas 2012 Lie 5 Mykolas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,917 vartotojų