paklausė 2012 Geg 4 anonimas

5 Atsakymų

+5 balsų
"Nuodėmė" yra religinis konceptas. Veiksmas, kuris pagal religijos aprašytas tiesas (dažniausiai iš šventųjų raštų) garantuoja kelionę į religinį pragarą nebent atgailausi tos religijos pagrindinei dievybei, kuri besąlygiškai tave myli.

Realiame pasaulyje yra nusikaltimai, už kuriuos yra baudžiama (dažniausiai) pagal šalies, kurioje įvyko nusikaltimas, įstatymus. Ir bausmė yra reali, o ne grąsinimas apie nepakeliamą pomirtinę būseną trunkančią visą amžinybę.

Ateistai, atmesdami visas religijas bei tikėjimus į dievus, neturi tokios sampratos kaip "nuodėmė" nereliginiame kontekste. Mano, kaip ateisto nuomone, neįmanoma nusidėti. Galima tik atlikti blogus darbus už kuriuos tu pats būsi atsakingas[a] ir už kuriuos tave teis kiti, o ne išgalvotas vienaragis. Taip pat norėčiau pridurti, kad aš neskaitau "nuodėme": skūstis barzdą, valgyti moliuskus, žaisti futbolą, vyrui turėti ilgus plaukus.
atsakytas 2012 Geg 4 Eimantas
Norėčiau pasiteirauti, štai, sakote, nuodėmė yra religinis konceptas ir garantuoja kelionę į pragarą, tai mano klausimas būtų toks, esu girdėjęs, kad judaizme nėra pragaro, o nuodėmė ar yra?

Ir dar tuo pačiu norėjau paklausti ar religijose, kur nėra pomirtinio gyvenimo, ar jose egzistuoja nuodėmė?
Na, turėsiu Jūsų atsiprašyti, dėl "religinio" koncepto, nes būsiu panaudojęs per platų terminą. Ir, pasirodo, mano menkomis žiniomis - kelionė į pragarą garantuojama (turbūt) tik krikščionybėje .)

Dėl judaizmo - taip, yra nuodėmė. Ankstyvajame judaizme pragaro, kaipo tokio, nebuvo. Vėlesniais laikais atsirado pomirtinio gyvenimo samprata, kuri yra apibūdinama kaip "skaistykla" visoms sieloms (ne tik nusidėjusioms).

Kiek žinau induizme (kur nėra pomirtinio gyvenimo, o siela atgimsta naujame kūne) nėra tokio dalyko kaip nuodėme.
+1 balsas
Nuodėmių, mano manymu, apskritai nėra, galbūt yra tik pozityvūs, negatyvūs, protingi bei kvaili poelgiai. Dievo tikėjimas šiuo atveju būtų priskiriamas kvailiems poelgiams.
atsakytas 2012 Geg 4 Themis
0 balsų

nuodėmė:
1. bažn. peržengimas religinių, dorovinių taisyklių; nusidėjimas;

2. smerktinas elgesys, prasikaltimas;

3. yda, trūkumas.

šaltinis: http://www.lkz.lt/startas.htm

Neskyrimas realybės nuo fantazijų yra trūkumas.

atsakytas 2012 Geg 5 Mindaugas Šimkus
–3 balsų
daugumai atėjistų tikėjimas yra svetimas, dauguma stengiasi viską paremti kažkuo daugiau nei tikėjimu. čia pirma klausimo dalis.
aš asmeniškai nemanau kad tikėjimas dievu yra "nuodėmė", tikėk kuo nori, kol manes tai neliečia.
atsakytas 2012 Geg 4 Saulius Džiaugys
–3 balsų
Tikėjimas nei yra nuodėmė, nei yra kas blogo. Kai kuriuos žmones tikėjimas motyvuoja būti geresniais žmonėmis,  o kai kuriems netikėjimas leidžia nusikalsti. O kitais kartais būna atvirkščiai. Ateistai net simpatizuoja kai kurioms religijoms. Pavyzdžiui, kvakerių apeigos pritraukia ir netikinčius.
atsakytas 2012 Geg 5 Abejoklis
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,766 vartotojų