Teizmas - Dievas tikrai yra

Ateizmas - Dievo tikrai nėra

Abu teiginiai atrodo prasilenkia su realybe. Ar suvokiat kokia ribota mūsų nervų sistema? Iš kur žinot, kad Dievo TIKRAI nėra?

Manau teisingesnis teiginys būtų: atsižvelgiant į mokslo turimus įrodymus, panašu (o galbūt netgi 99,99999999% tikimybė), kad Dievo nėra. O bet tačiau tai jau Agnostiškumas (kad ir kaip arti ateizmo).

Ką noriu pasakyt tai, kad tie grynieji ateistai joja ant tokio pat arklio kaip ir religingieji. Grynas ateizmas yra lygus tikėjimui.

paklausė 2020 Sau 22 anonimas

1 Atsakymas

0 balsų

Žodį "tikrai" ateizmo apibrėžime "Ateizmas - Dievo tikrai nėra" pridėjote jūs patys. Šis žodis dažniausiai nėra naudojamas. Dažniau yra naudojamas apibrėžimas "Ateizmas - Dievo nėra". T.y. be žodžio "tikrai". O tikėjimo ar netikėjimo tikrumas ar laipsnis priklauso nuo kiekvieno individualaus žmogaus. Žinoma yra labai įsitikinusių savo pažiūromis ateistų, bet yra ir abejojančių ateistų. Dažnai tokie abejojantys ateistai papildomai yra vadinami agnostikais.

Kad ir kaip būtų dažniausiai ateistai sutinka, kad jie pakeistų savo įsitikinimus jei jiems būtų parodyti Dievo egzistavimo įrodymai. Jei žmogus nesutinka pakeisti savo įsitikinimų, kai yra įrodymai rodantys priešingai, tada gaunasi didžiausia problema.

Agnosticizmas yra interpretuojamas keletu būdų. Tai yra aprašyta šitame atsakyme - https://klauskateisto.lt/807/ar-tarp-ateisto-ir-agnostiko-didelis-skirtumas

atsakytas 2020 Sau 22 ateistas
Na, pagal Dokinso skalę, kurią pats nurodėt, žodis "tikrai" nėra netinkamas.

7 - Stiprus ateistas. Dievo egzistavimo tikimybė 0%. "Aš žinau, kad nėra dievo".

O jūs pats pagal tą skalę, kur save priskirtumėt?
Pagal tą skalę aš būčiau ties 6. Tik dar turiu problemų su Dievo konceptu kurį naudoja tikintieji. Kai kuriuos variantus galima lengvai atmesti nes jie aiškiai prasilenkia su viskuo ką mes žinome apie tikrovę. Na bet Dievo pagal deistinį įsivaizdavimą tikimybės atmesti negalime.
Dėkoju už diskusiją. Sėkmės toliau atsakinėjant klausimus. Tema svarbi.
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,916 vartotojų