Pavyzdžiui, klauskkunigo.lt kolektyvas atsakydamas į klausimus visada remiasi savo tikėjimo šaltiniais. Galima paimt bet kokį klausimą http://www.klauskkunigo.lt/2932/patikslinimas-d%C4%97l-kontracepcijos ; http://www.klauskkunigo.lt/2610/kristaus-stebuklai-magija?show=2814 ; http://www.klauskkunigo.lt/2278/tai-galima-teigti-kad-%C5%BEmogus-tampa-trejyb%C4%97s-nariu-kristuje ir taip toliau.

Remiamasi Raštu ir jį komentuojančiais šaltiniais.

Tačiau Jūsų svetainėje, lengva pastebėti, jog atsakoma visiškai iš savo varpinės, tarkime, čia apaštalas Eimantas pats iš savęs žino, ką visuomenei gali duoti ateizmas: http://klauskateisto.lt/131/ka-vertingo-visuomenei-gali-duoti-ateizmas ; čia pora išpažinėju aiškina kas yra religija http://klauskateisto.lt/71/kas-yra-religija . 

 

Kodėl atsakydami į klausimus absoliučiai niekuo nesiremiate ir net nebandote pagrįsti savo atsakymų? Ar būti ateistu tai reiškia pačiam skelbtis dievu ir nuo kalno pasakoti bukiems žmonėms savo tiesas? Ironizuoju tyčia, nepykit, bet pats klausimas - rimtas. 

paklausė 2012 Geg 5 anonimas
Nugi todėl, kad žinios ir kompetencija yra sudėtingi ir nelengvai įgyjami dalykai. Juos paprasčiau pakeisti lengvai suvokiama vienaragių analogija ir pora youtube filmukų su Hitchensu.

6 Atsakymų

+4 balsų
Geras pastebėjimas, ačiū.

Ši svetainė dar labai nauja, todėl nėra susiformavę atsakymų standartai. Kad atsakymas būtų daugiau nei vien tik atsakančiojo nuomonė, reikia pateikti argumentus. Argumentai turėtų remtis sukaupta žmonijos patirtimi, pagal nutylėjimą suvokiama kaip bendra arba išreikšta citata ir/arba nuoroda į šaltinį.

Ateityje tai turėtų keistis.
atsakytas 2012 Geg 5 Kestas
+2 balsų
Ateizmas ne religija, tad nėra šventos knygos, pagal kurią būtų atsakoma į visus gyvenimo klausimus :)
Pvz klausimas ką  vertingo visuomenei gali duoti ateizmas yra samprotaujamo pobūdžio, tad į jį Eimantas ir parašė savo samprotavimus :) Jei tu manai, kad jie neteisingi ir yra visai kitaip - pakomentuok jo atsakymą :)

Kas yra religija ateistai irgi atsakė pagal savo žinias ir supratimą :) Galbūt jie vėl kažką neteisingai parašė? Vėlgi pakomentuok. Tokiu būdu atsakymai bus papildomi ir taps išsamesni :)

O tavo nuorodos į klauskkunigo.lt atsakymai gana juokingi (Jezus darė ne stebuklus, o ženklus :D) :) Pvz. http://www.klauskkunigo.lt/2610/kristaus-stebuklai-magija?show=2814 Kunigas šaltinis pats iš savęs, nes nenurodė jokio šaltinio :) Ar tai labai blogai, kad nenurodomi šaltiniai? Ne, jeigu rašoma tiesa :) Be to bendroms žinioms nebūtina nurodyti jokių šaltinių, nebent tas žinias kas ginčija.

Apibendrinant - tiesiog pakomentuok konkretų atsakymą, konkrečiai nurodydamas jo trūkumus ir atsakymas bus papildytas, pataisytas :)
atsakytas 2012 Geg 5 Mindaugas Šimkus
+2 balsų
Atsakymai dažniausiai nepagrindžiami dėl argumentacijos silpnumo ir noro išvengti sąžiningo atsakymo į nepatogų klausimą. Geras pavyzdys yra kažkieno paistymas, kad "ateistai remiasi bendražmogiškomis vertybėmis" nors juk akivaizdu, kad būna visaip. Kas tos bendražmogiškos vertybės? Kokia dalis jomis remiasi, o kuri joms prieštarauja? Būtų labai nepatogu, jei kas pamatytų, kad tos bendražmogiškos vertybės yra kontroversiškos ar kad ne visiems ateistams priimtinos.

Štai vėliau kažkas net bandė prilyginti demokratiją bendražmogiškoms vertybėms ir priskyrė demokratijai fantastiškas savybes. Žodžiu, lūdna, kai tūlas ateistas bando sukonkretintai argumentuoti. Užtat konkretūs argumentai ir vengiami.
atsakytas 2012 Geg 6 Abejoklis
redaguotas 2012 Geg 9 Abejoklis
Vietoje diskusijų šiame puslapyje tiesiog nubalsuojama neigiamai už nepatinkančius atsakymus :) Kažkodėl neturiu pagrindo abejoti, kad Abejoklis yra ateistas (pun not indended) bet va jo „asmeniški“ atsakymai nubalsuojami kaip neteisingi, nors kitų „asmeniški“ (lygiai tiek pat niekuo nepagrįsti) atsakymai gauna upvotes. Tipiška...
+2 balsų
Manau, kad kai kurie klausimai tiesiog nereikalauja labai rimto argumentavimo ir šaltinių nurodymo. Daugelis klausimų yra tokie, kurie liečia kiekvieną asmeniškai, o ne visus ateistus bendrai paėmus, kadangi ateistus vienija tik netikėjimas dievo, o visa kita – individualu. Tad kam rašant apie save reikia dar ir šaltinių?
atsakytas 2012 Geg 6 Themis
–1 balsas
Šiame puslapyje tikrai nėra vengiama diskutuoti, priešingai, tai yra skatinama. Šis tinklalapis yra visiškai naujas, tad reikėtų jam duoti šiek tiek laiko, kol bus atrinkti žmonės galintis atsakyti į klausimus aiškiai, informatyviai ir pateikiant šaltnius (dabar į klausimus leidžiama atsakinėti visiems norintiems). Klaidų matau pačiuose klausimuose. Kam uždavinėti tuos klausimus kurie reikalauja paprasčiausio apibrėžimo pateikimo, pavyzdžiui: religija (pateiktame klausime)/ateizmas/krikščionybė ir t.t. Dėl kunigų atsakymų drysčiau prieštarauti. Jie patys dažniausiai remiasi tik biblija. Daugeliu atveju tai yra argumentacijos klaida (skaityti apeliavimas į autoritetą). Būti ateistu reiškia netikėti Dievo egzistavimu.
atsakytas 2012 Geg 5 Rob
–1 balsas
Atsakymai adekvatūs klausimams, manau.
atsakytas 2012 Lie 5 Mykolas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
707,013 vartotojų