Manau kad ateizmas neišsikvepia, bet tampa vis labiau aktualus.
Pasaulyje yra stebima nemažai skirtingų tendencijų, pagal kurias ateizmas arba plečiasi arba traukiasi. Bendrai sudėjus jas visas ateizmas tikrai nesitraukia.
- Žmonės retai kada identifikuoja save ateistais. Daug dažniau jie tiesiog sako, kad netiki jog Dievas egzistuoja, ir nesigilina į terminų ir apibrėžimų vingrybes. Todėl netikinčių žmonių yra daug daugiau, nei save identifikuojančių ateistais.
- Bendras pasaulio žmonių gimstamumas mažėja, dėl to skirtumas tarp religingų ir nereligingų šalių gimstamumo turi mažiau reikšmės.
- Žmonės dažnai palieka savo tėvų religiją ir tampa ateistais. Tai yra pagrindinis ateistų atsiradimo kelias. Todėl gimstamumo lygis neturi tokios didelės svarbos.
- Didžioji dalis išsivysčiusių šalių linksta link ateizmo. Ir kuo šalis turtingesnė, tuo ji labiau linkusi netikėti (Išskyrus JAV).
- Kuo laisvesnė šalis, tuo ateizmas yra labiau paplitęs (išskyrus komunistines šalis, tokias kaip Kinija).
- Vakarų pasaulyje viešojoje sferoje dominuoja pasaulietinė kultūra, tik tam tikrose vietose įsiterpia religinė kultūra. Tai manau yra didelis ateizmo pasiekimas, kurio kaip ir pakanka, kad visi galėtų laisvai gyventi. Didesnis ar mažesnis ateistų skaičius nedaro didelio skirtumo.
Todėl manau, jei pasaulyje neįvyks kokia katastrofa ir žmonija negrįš į kažką kas yra panašu į viduramžius, tai netikinčių žmonių bus pakankamai, kad jie galėtų pakovoti už tikėjimo ir netikėjimo laisves, kad ateistai galėtų laisvai apsispręsti netikėti, o tikintieji pasirinkti tokią religiją kokią nori.