Ar ateistai mano kad Biblijoje minimi veikėjai, kaip Adomas, Kainas ir Abelis, Nojus, Abraomas, Izaokas, Jokūbas, Juozapas, Mozė, Karalius Saulius, Dovydas, Saliamonas, Jėzus ir 12 jo mokinių egzistavo, ar yra tik žmonių pramanas?
paklausė 2019 Grd 30 anonimas

1 Atsakymas

0 balsų
Biblijiniai veikėjai greičiausiai yra legendos. Tikriausiai žmonės su panašiais vardais ir gyvenimo aplinkybėmis gyveno, bet jų gyvenimai buvo labai pagražinti ir mitologizuoti. Tai buvo labai dažna tradicija istorijoje, kai reali istorija buvo papildyta įvairiais stebukliniais ir antgamtiniais epizodais. Net graikai, kurie lyg ir pradėjo istorijos aprašymo tradicijas (pvz. Herodotas), mėgo pagražinti istorijas įvairiomis legendomis.

Geras pavyzdys yra Jėzus. Yra laikoma, kad tokia istorinė asmenybė realiai gyveno. Tačiau labai tikėtina, kad visa su Jėzumi susijusi mitologija ir stebuklai yra išgalvoti. Iš realaus politinio veikėjo, mokytojo ir maištininko buvo sukurta legenda - Dievo sūnus.

Dar vienas geras pavyzdys yra Tadas Blinda. Kiek žinau jis buvo paprastas arkliavagis XIX a. Lietuvoje. Tačiau iš jo istorijos buvo padaryta legenda apie žmogų kovojusį prieš bajorus ir siekusį sumažinti turtinę nelygybę.
atsakytas 2020 Sau 2 ateistas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,692 vartotojų