Kaip pagal ateistus susikūrė pasaulis? Mokslininkai sako kad įvyko didysis sprogimas, bet juk jeigu pradžioje nebuvo nieko, tai kaip galėjo atsirasti pasaulis?
paklausė 2019 Grd 1 anonimas

1 Atsakymas

0 balsų
Ateistai pasaulio sukūrimo klausimą palieka atsakyti mokslui. Šiuo metu vyrauja didžiojo sprogimo teorija, kuri remiasi tam tikrais stebėjimais - kosmine elektromagnetine fonine spinduliuote, Visatos plėtimusi, lengvųjų elementų santykine dalimi. Šiuo metu ši teorija yra geriausia ką turime. Aišku, kad tam tikri dalykai nėra žinomi, pvz. kokios sąlygos lėmė didįjį sprogimą, kas buvo prieš tai, ir pan. Tačiau jei kažkas nėra žinoma, tai nereiškia, kad galima tą nežinomybę lengva ranka interpretuoti pagal kitas teorijas. T.y. jei didžiojo sprogimo teorija būtų neteisinga, tai nereiškia, kad dieviškoji pasaulio sukūrimo teorija yra teisinga. Šią teoriją taip pat reikėtų pagrįsti įrodymais, ir ją padaryti moksliška. Tai nėra daroma, todėl dieviškoji pasaulio sukūrimo teorija nėra gera alternatyva.
atsakytas 2019 Grd 23 ateistas
Didziojo sprogimo teorija ištikruju yra daug spragu visu pirma kodel ir kaip iš milziniško amzino vakumo atsirado visata  didziojo sprogimo teorija tik pasako kad visata atsirado ir pradejo plestis ir pleciasi toliau. Bet aišku turiu ir kitu argumentu del to kad pasauli sukure dievas visu pirma tai kad tikimybe jog zmogus atsirado savaime nepadedant aukštesniai jegai mano nuomone yra maza  visu pirma yra tai kad mes nezinome kitos planetos kurioje butu gyvybe ir ne šiaip sau gyvybe o protinga butybe atsirasti gyvybei reikalinga nei per didele nei per maza temperatura jeigu zemeje butu bent šiek tiek toliau nuo saules mes sušaltume jeigu arciau sudegtume taip pat musu zemeje negaletu egzistuoti zmogus jeigu joje nebutu vandens ir dar daug faktu mums sako tai jog tikimybe kad viskas atsirado savaime yra tolygi 0
Didžiojo sprogimo teorija yra mokslinė teorija, kuri remiasi tam tikrais stebėjimais ir įrodymais. Daugiau informacijos galite rasti angliškoje wikipedijoje (https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Bang). Šiuo metu tai yra geriausia teorija, kuri paaiškina stebimą pasaulį. Jūsų paminėti šios teorijos trūkumai yra žinomi ir yra paaiškinti.

Kaip suprantu didžiausia problema jums yra žmogaus atsiradimo neįtikimumas. Bet mes čia turime suvokimo problemą. Pvz. mums atrodo tikėtina, kad Dievas sukuria gyvybę, lyg tai būtų labai lengva padaryti. Ir tuo pačiu atrodo netikėtina kaip gyvybė atsiranda gamtoje. Bet stebime visai atvirkščią dalyką - gamtoje yra daug skirtingų rūšių, ir mes turime įrodymus kaip jos atsirado (fosilijas). Kai tuo tarpu mes neturime nei vieno atvejo kai gyvybę sukūrė žmogus ar Dievas. Todėl remtis tikimybėmis pagal tai kas mums atrodo tikėtina, o kas nėra tikėtina yra neteisinga.
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
730,503 vartotojų