paklausė 2017 Rgp 12 Linas

1 Atsakymas

0 balsų
Holografinės visatos teorija yra spekuliacinė, bet yra tikimybė, kad ji yra teisinga. Tačiau būtų labai sunku nustatyti tos tikimybės dydį.

Kitas klausimas - Jei holografinę Visatą kažkas sukūrė, tai tie kūrėjai yra natūralios ar dieviškos prigimties?
atsakytas 2017 Rgp 27 ateistas
Jeigu sios hipotezes neina paneigti ir atmesti, todel klausimas ar egzistuoja dievas kurejas yra pagristas ir turi prasme. Todel atmesti kurejo galimybe taip pat butu nemoksliska?
Jei kurios nors hipotezės neina nei įrodyti, nei paneigti, tai reikia žiūrėti kokia pradinė pozicija einamu klausimu yra prasmingesnė. T.y. ar mes pagal nutylėjimą laikome, kad Visata yra holografinė, ar Visata yra neholografinė. Visas mokslas iki šiol rodė, kad Visata yra materiali, ta prasme ji sudaryta iš materijos, energijos, tamsiosios medžiagos ir tamsiosios energijos. Tamsioji medžiaga ir energija yra tai, kas buvo pastebėta tolimose galaktikose, bet nėra gerai ištirta. Tačiau visi materialios Visatos "medžiagos" tipai turi savo modelius, bet bent jau iki šiol nebuvo parodyta, kad tie modeliai yra holografiniai. Todėl pagal nutylėjimą teiginys - Visata yra holografinė - turėtų būti priimtas kaip pradinė "teisinga" pozicija.

Pradinė pozicija su Dievu yra komplikuotesnė, nes yra daug tikinčių žmonių, kurie tiki dėl istorinių aplinkybių. Kalbant labai paprastai - žmonės buvo priversti tikėti jėga. Lietuvoje tai buvo padaryta su katalikybe. Tačiau, net ir pagonybės laikais, žmogus buvo priverstas tikėti, nes kitaip jo gentis jį atmestų ir jis negalėtų išgyventi. Toliau tėvai per savo autoritetą ir jėga perduodavo savo tikėjimą sekančiai kartai. Tikėjimas per jėgą nėra geras kriterijus nustatyti pradinei pozicijai. Jai reikia turėti nepriklausomus įrodymus. O kadangi religijų pateikiami įrodymai neatitinka mokslinių standartų, ir dar tuo labiau konfliktuoja tarpusavyje, tai reikia laikyti, kad tie įrodymai negalioja. Todėl pradinė pozicija diskutuojant visada yra - Dievas neegzistuoja.

Ar moksliška atmesti hipotezes, kurios neturi (galiojančių mokslinių) įrodymų? - manau kad taip. Nes jei mes tokių hipotezių neatmesim, tai mūsų pasaulio suvokimas bus toks sudėtingas, kad tai mums pradės trukdyti gyventi. Tada kartu mes turėsim priimti idėjas ir apie ateivius, vaiduoklius, konspiracijas, visų kitų religijų dievus, ir bet kurią beprotišką idėją, kurią tik koks nors truputį paplaukęs žmogus sugalvos. Tada dar viena grėsmė, kad kiekvienas pradės objektyvų pasaulį laikyti subjektyviu ir nebesugebės sugyventi su kitais žmonėmis.
Kaip suprantu hipoteze yra patvirtinama ir virsta i teorija jei randama ja patvirtinanciu irodymu. Arba atmetama, jei randama jai priestaraujanciu irodymu. Kitu atveju hipoteze ir toliau lieka hipoteze. Fizikoje yra daugybe teoretiniu modeliu kurie yra hipotezes ir laukia patvirtinimo arba paneigimo.  Skirtingos mokslininku grupes jei juos domina dirba su jomis. Tos hipotezes kurios labiau tiketinos, jos susilaukia didesnio susidomejimo. Bet del to pasaulis netampa per daug sudetingas. Manau pavojus jovala padaryti kyla tada kai hipoteze paverciama i teorija neturint tam tinkamu irodymu. Samokslo teoriju salininku apie ateivius, vaiduoklius, dievus ir kitus stebuklus klaida yra ta, jog jie hipoteze pavercia i teorija ir apipina isgalvotais faktais. Tas pats klausimas del hipotezes apie kureja? As kol kas nesigilinu i istorini religingumo palikima ir fakta, jog daug zmoniu be irodymu dievo egzistavimo hipoteze pavercia i teorija.
Aš rašydamas apie pasaulio sudėtingumą turėjau omenyje tai, kad jei kiekviena hipotezė bus patvirtinta be įrodymų, ir tuo labiau esant kitoms daug stripresnėms jai prieštaraujančioms hipotezėms, tai mes turėsim sunkiai suprantamą pasaulį. Pvz. vienas iš jaunos žemės teoretikų spėjimų yra tai, kad laikas dabar yra sulėtėjęs - tos pirmos Dievo kūrimo dienos buvo kaip mūsų stebimi milijardai metų. Tai yra geras pavyzdys, kaip naujos hipotezės įneša naujas išimtis patvirtintoms teorijoms. Kitas pavyzdys - greičiausiai Dievas ar dievai galėtų stabdyti laiką. Taip įnešama dar daugiau specialių taisyklių. Gaunasi geras komiksas, bet ar tai atspindi realybę - drįsčiau abejoti.
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,917 vartotojų