Jeigu esu ateistas ir mane pradeda smerkti, kad netikiu Dievu ar verta ginčytis Dievo klausimu su tikinčiu žmogumi? Kaip paprasčiausiai paaiškinti savo netikėjimą Dievu katalikui? Žinant, kad jų požiūris kiek "pakrikęs" tai labai sunku būti suprasti ateisto mąstymą.
paklausė 2017 Sau 19 anonimas
Ne toks korektiškas ir tikriausiai labiau žeidiantis(šokiruojantis) atsakymas būtų: Aš išaugau tikėjima "tais vaiduokliais". Visi kažkada vaikystėje turėjome mistini draugą kuris mus lydėo iki tualeto ir gynė nuo isivaizduojamų pabaisų. Deje, kad ir kaip bebūtų keista ne visi iš to išaugome (arba radome atmainų). Kartais užstringame tuose svajose ar nenorime jų atsisakyti, (jos padeda atsiriboti nuo šių dienų baisybių) Tai žinoma nėra blogai visi savaip kabinamės guožiam save ar kitus, bet nėra blogo kelio. Bet "jei toleruojate kitus tikejimus (pripažystate, bei suprantate, kad Budistai ar Musulmonai gali būti danguje, nes taippogi tiki į Dievą!) tai galite suprasti kad Jūsų! Įvardintas dievas nėra tas vienintelis ir ta mintis griauna visa tikėjimo pagrinda....

2 Atsakymų

+1 balsas
Aš pabandyčiau atsakyti taip: įsivaizduok kitas religijas ir kitus dievus, kuriais tu netiki; tai aš tokiu pačiu būdu netikiu tavo Dievu.

Kiekvienas žmogus gali įsivaizduoti, ką reiškia netikėti. Pavyzdžiui mes netikime pvz. graikų dievais, ir pvz. Islamo mokymais. Tai labai gražiai išreiškia ši garsi frazė: mes visi netikime visais dievais išskyrus vieną, tik ateistai netiki vienu dievu daugiau.
atsakytas 2017 Sau 21 ateistas
+1 balsas
Racionalūs argumentai tikinčiųjų neveikia. Jei tikintieji būtų racionalūs - jie nebūtų tikintieji. Aš visada laikausi nuo jų atokiau ir tiesiog vengiu diskusijų apie religiją, nebent jas pradėtų pats tikintysis. Jeigu tikintysis yra kultūringas, tai dažniausiai pasibaigia deklaracija "sutarkime, kad nesutariame" ir viskas. Jei tikintysis yra nekultūringas ar, kaip Jūs sakote, pradeda smerkti - sunku ką patarti. Pakenčiama, kai toks smerkimas ateina iš svetimų žmonių, tačiau jei tai daro artimieji ar šeima - gali būti labai sunku. Linkiu kantrybės.
atsakytas 2017 Vas 12 Mykolas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,696 vartotojų