paklausė 2012 Geg 5 anonimas

2 Atsakymų

+4 balsų
Kai kurie ateistai slepia savo ateizmą dėl netolerantiškos visuomenės. Kiti galbūt nepritaria naujojo ateizmo tiesmukiškumui, todėl nenori tapatinti savęs su juo.

Sužinoti tikrąją priežastį būtų galima tik paklausus konkretaus ateisto.
atsakytas 2012 Geg 5 Mindaugas Šimkus
Gal būtų galima apibrėžti, kas yra "naujasis tiesmukiškas ateizmas"?
Aš ateistas, bet darosi truputį nejauku žinant, kad galiu būti siejamas su šio saito publika ;) Ir nemažiau nejauku, kai šiame saite labai drąsiai aiškinama, kuo ateistai tiki, kuo ne, kuo vadovaujasi, kokių pažiūrų prisilaiko, aš tikrai nepamenu kad būčiau kažką įgaliojęs kalbėti už mane. Va todėl ir nelabai norisi vadinti save ateistu.
Jeigu pastebėjai šitame puslapyje gali pasisakyti visi, ne vien tik ateistai. Žmonės atviri kritikai, tad prašome pasakyk kurioje vietoje yra klystama...
Manau, kad jau pasakiau... ateizmas savaime nesuteikia žmonėms pakankamai kompetencijos religijotyroje, istorijoje, psichologijoje, sociologijoje ir kai kuriose kitose srityse. Kompetencijos, kuri būtina norint atsakyti į didelę dalį saite randamų klausimų. Ir paskaičius atsakymus, jos trūkumas čia tiesiog skausmingai matosi. Likę klausimai dažnai yra subjektyvūs, priklauso nuo konkretaus ateisto, retai turi ką bendro su pačiu ateizmu, todėl joks ateistas negali į juos atsakyti „už visus“ ar net už daugumą. Čia tokios principinės problemos. Smulkesnės, tai kad daug atsakinėtojų nepajėgia net suvokti klausimo,  užuot atsakę į klausimą arba patylėję, jie naudoja atsakymus kaip platformą išlieti savo neapykantą religijai. Arba kaip dresiruoti Pavlovo šuniukai, pamatę atitinkamus trigerius automatiškai papostina atitinkamą responsą, kaip kad (pvz.) klausime apie neegzistavimo įrodymus. Vieninteliai mano nuomone bent kažko verti atsakymai čia yra Kęsto, Giedriaus ir Luko, kiek skaičiau. Aišku aš tik randominis interneto anonimas, nėra priežasčių dėl ko jums turėtų rūpėti mano nuomonė. Jei patinka ši smėlio dėžė, žaiskit toliau, vocal ateistų įvaizdis ir taip smukęs, dar žemiau nenuleisit, kažkokios žalos nebus.
+3 balsų
Nenoriu būti vadinamas ateistu, nes iš ateizmo dažnai bandoma formuoti tarsi kažkokią ideologiją. Ateizmas nėra jokių idėjų visuma, ši frazė rodo tik tiek, jog žmogus netiki tam tikra pasakų grupe. Juk nesusigalvojam terminų "adrakonizmas", "afėjizmas" ir t.t.

Dar ateizmą propaguoja kai kurios ideologinės srovės (pvz kairysis anarchizmas), kurios neretai su ateizmu suplaka ir savo idėjas ir (arba) visuomenėje savo ateizmą tiek afišuoja, jog tom visom ideologijom nesidomintys žmonės neretai ateizmą pradeda tapatinti su komunizmu.
atsakytas 2012 Geg 10 Giedrius
Labai teisingas atsakymas.

Dėl terminų "adrakonizmas" ir "afėjizmas" nebūvimas, tai ateizmas kaip terminas egzistuoja tik todėl, kad teizmo atstovai taip kišasi į žmonių visuomeninį ir net privatų gyvenimą. Ateizmas nebeteks prasmės, kai religijos pasieks tikėjimo drakonais ir fėjomis lygį.
Žinoma, jog ateizmą tapatinti afėjizmui galima būtų nebent tada, jei ~70% žmonių tikėtų fėjom. Tačiau man vis tiek labiau patinka paprastas lietuviškas žodis "netikintis". Kai terminas nesibaigia "-izmas", tai sukuria daug mažiau iliuzijų apie ideologijas ar net savitas žmonių grupes. :)
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
751,043 vartotojų