Viename iš čia pateiktų klausimų, ar yra Lietuvoje žymių žmonių ateistų buvo paminėti Juršėnas Povilionienė, Mikutavičius. Silpnoka. Kai prieš kelis metus bažnyčioje šv.mišių metu pastebėjau ten esančius mokslo ir savo sričių korifėjus akademikus kardiochirurgą A.Marcinkevičių ir technikos mokslų grantą  akademiką A.Kudzį 1001 kartą įsitikinau, kokie vargšai yra ateistai. O vis dangstosi mokslu.
paklausė 2016 Grd 4 Egidijus
Egidijau, jūsų klausimai yra konfliktiški ir pilni paniekos. Tai nėra gražu iš jūsų pusės.

1 Atsakymas

0 balsų

Dievo egzistavimas nepriklauso ar tuo tiki kokie nors autoritetai, ar ne. Tai yra grynai atsakymas apie fizinį mūsų pasaulį. Tai yra priežastis, kodėl mūsų fizikos mokslo literatūroje nėra minimos autorių nuomonės. Yra tik matavimai, skaičiavimai ir hipotezės remiantis šiais matavimais. Ar mokslininkai kurie parašo tuos tekstus tiki Dievo egzistavimu ar ne tam yra visiškai nesvarbu. Toks manymas yra apeliavimo į autoritetus loginė klaida (Apeliavimas į autoritetą). 

atsakytas 2016 Grd 4 ateistas
Kadangi tiek tikinčiųjų, tiek ateistų supratimas kaip atsirado mūsų sudėtingasis pasaulis pagrįstas tikėjimu (tikinčiųjų- kad sukūrė Dievas, ateistų - kažkokių objektyvių gamtos dėsnių pagrindu), tai autoritetai, kurie atstovauja šias kryptis yra labai svarbūs. Tikrai mažesnė tikimybė klysti šiuo klausimu yra būnant bendraminčiu su minėtais akademikais, nei su Juršėnu ar Mikutavičiumi.
Manau jūs darote neteisingą prielaidą šioje vietoje - "Kadangi tiek tikinčiųjų, tiek ateistų supratimas kaip atsirado mūsų sudėtingasis pasaulis pagrįstas tikėjimu". Dauguma ateistų yra agnostikai, kurie iš tikro nežino kaip viskas įvyko. Iš tikro niekas nežino. Jei nežinai, tai negali teigti vienaip ar kitaip. Ateistai prie šito nežinojimo tiesiog papildomai sako, kad mokslinis pasaulio paaiškinimas yra geresnis už religinį. Tai nėra tikėjimas taip kaip jūs suprantate ir koks yra religinis tikėjimas, ateistai neturi emocinio prisirišimo prie tokios nuostatos. Jei religija parodys, kad ji gali geriau paaiškinti pasaulį nei mokslas, tai jie pakeis savo nusistatymą. Čia nėra jokių emocijų ar apeliavimų autoritetus. Realus pasaulis parodo, kaip yra iš tikro.
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
730,496 vartotojų