paklausė 2012 Geg 5 anonimas

1 Atsakymas

0 balsų
Ne, nes budistai garbina Budą.

O šiaip kiti budizmą vadina filosofija, o ne religija.
atsakytas 2012 Geg 5 Themis
Bet skirtingai nuo Yahweh, Buda buvo tikras žmogus, iš kurio mokymų atsirado budizmas.

Taip, budizmą galima laikyti filosofija, kadangi sekdami Budos mokymais, budistai netiki į kažkokią antgamtišką būtybę, kuri visada žino ką, kur ir kodėl tu darai. Nepaisant to, budizme taip pat yra įvairių mokymų prieš homoseksualumą ar moterų lygybę.
Ponams primigtynai siūlau įsidarbinti į Vilniaus Universiteto Religijų Studijų Centrą, nes atrodo, kad darote perversmą šiuolaikinėje religijotyroje. Štai pvz. atradote, jog budizmas nėra religija, paskambinkite į šį tyrimų centrą ir praneškite apie stulbinamą atradimą, tokie dalykai negali dūlėti nuošalį nuo mokslinės bendruomenės!
anonimai, Themis teigė, kad "kiti" o ne "visi" budizmą vadina filosofija, o ne religija.
Būkit sąžiningi, jūs patys norit atsiriboti nuo religijų, todėl budizmą, kaip kontraversišką atvejį, bandote kažkaip pateisinti, tas suprantama. Tačiau netgi vieno rimčiausio lietuvių religijotyrininko Gintaro Beresnevičiaus teigimu, budizmas yra religija ir tokio požiūrio laikosi mokslinė bendruomenė. Netgi dzen-budizmas, kuris iš viso netiki jokiais viršgamtiniais esniais ar pan ir yra gryniausia forma ATEIZMAS, tačiau į save įtraukia religinę praktiką. Ir tai rodo, kad ateizmas kaip sąvoka nėra priešinga religingumui, nes ateistas ne tik gali būti legitimus gnostinės, budistinės ar hinduistinės religinės bendruomenės narys, bet ir nebūdamas nariu praktikuoti individualų religingumą. Savo ruožtu rusų mokslininkas filosofas Vasily Nalimov (tas pats, kur sugalvojo mokslinio citavimo indeksą šiuo metu naudojamą akademinės bendruomenės) yra rašęs apie gnostinio religingumo paplitimą mokslininkų tarpe, analitinės psichologijos atstovas Karlas Gustavas Jungas irgi apie tai daug rašęs.

Ateizmo siejimas su nereligingumu yra grynai graikiškas fenomenas, kur žmogus, nepripažinęs polio dievų, buvo laikomas valstybės priešų ir jiems buvo nesvarbu, ar tas žmogus turėjo dar kokį religingumą (pvz. Sokratas netikėjo dievais, t.y. buvo ateistas, bet tikėjo demonais ir todėl už ateizmą buvo nuteistas mirtimi).
Na, ateizmas iš esmės yra netikėjimas dievo, bet praktikuoti religijas ateistai gali. Ateistų yra daug ir kiekvienas turi savas pažiūras. Vieni atsiskyrę nuo religijų, kiti galbūt praktikuojantys budizmą, visko gali būti. :)
Ne ne. Ne. Jokiu budu ne. Galima teigti, kad pati savoka ateizmas nevartojamas nereliginiame kontekste, bet pats tikrai nera religija. Juolab, ateistas negali tureti religijos. Galima metytis savokom kaip norim, bet jei esi budistas, tai nevadini saves ateistu. Ok. Jie neturi sukurimo mito ir daug religijai budingo marmalo, bet tai vistiek yra tikejimas kazkuo, ka kazkas kazkada pasake. Nusvitimo kazi kokio ieskojimas ir t.t. Ateizmas, nuo tokiu dalyko atsiriboja. Turi du pasirinkimus. Esi teistas arba ateistas. O kaip paskui savo teizma isrutulioji yra pasaliniai dalykai. Bet jei turi religija kazkokia- esi teistas. Ir viskas. Sitoje vietoje galim sustoti ir nebandyti visko padaryti sudetingiau nei reikia.


Sry, kad be lietuvisku raidziu rasau :D
Ir kas tokio kad Budizmas yra prieš iškripelius homseksualus ir prieš feministus daug kas yra prieš juos visi tikri dešnieji konservatoriai
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,703 vartotojų