Ką tik miręs žmogus pagal senus tyrimus netenka 21 gramo http://apiemistika.lt/astraline-projekcija/zmogaus-siela-sveria-21-grama/. Kaip tai paaiškinti?
paklausė 2015 Kov 13 anonimas
redaguotas 2015 Kov 13 ateistas

3 Atsakymų

+1 balsas
Pvz iš mano supratimo apie tuos dalykus tai iš viso neturi nieko bendro su svorių. Paprasčiausiai ne matėrija meterijoje niekaip nepasireiškia ir neturi jokių fizinių parametrų.
atsakytas 2015 Kov 17 Vytautas
0 balsų
Visų pirma, svarbu pasakyti, jog pats D. MacDougall tyrimas, davęs šiam mitui pradžią, nėra laikomas mokslišku ar tiksliu; MacDougall ignoravo rezultatus, kurie jam netiko ir pasirinko aprašyti tik tuos, kurie derėjo su jo požiūriu. Skirtingais atvejais prarasto svorio skaičius varijuoja, jis nėra lygus 21 gramui. MacDougall teiginiai yra spekuliacinio pobūdžio, neturi jokios mokslinės ar praktinės vertės ir jie paremti prastai atliktais stebėjimais.

Mirštančio žmogaus kūno temperatūra kuriam laikui stipriai pakyla ir paspartėja prakaitavimas. Išprakaituoto vandens kiekis nesunkiai gali sudaryti 21 gramą ir net daugiau. Čia nėra nieko paslaptingo ar nepaaiškinamo.

Plačiau galima pasiskaityti Wikipedijoje: http://en.wikipedia.org/wiki/Duncan_MacDougall_(doctor)
atsakytas 2015 Kov 14 Mykolas
0 balsų

Nemanau, kad matavimo rezultatus galime pavadinti moksliškais. Pagal Snopes svetainę (http://www.snopes.com/religion/soulweight.asp), tebuvo atlikti 6 matavimai, iš kurių tik 1 davė rezultatus panašius į 21 gramus. Tai tikrai nėra pakankamas įrodymas, kad galėtume tuo remtis darant kokias nors išvadas.

Įdomu tai, kad žmogaus svoris pastoviai mažėja, nes žmonės kvėpuodami išgarina vandenį per plaučius, taip pat per odą. Taip pat įdomus dalykas, kad kai sustoja plaučiai, tai kūno temperatūra gali gana staigiai padidėti ir dėl to gali padidėti prakaitavimas per odą. Tačiau reikėtų daugiau duomenų, kad galėtume susidaryti pilnesnį vaizdą kaip visa tai vyksta.

atsakytas 2015 Kov 15 Kestas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,757 vartotojų