Agnostikas - tai žmogus, nežinantis ar Dievas egzistuoja. Ši sąvoka kalba apie žinojimą, o ne apie tikėjimą (tai yra skirtingos sąvokos - žr. terminai), todėl agnostikas gali būti arba tikintis (teistas) arba netikintis (ateistas). Grafiškai tai galima pavaizduoti šia diagrama:

Diagramoje pavaizduota, kad agnostikų stačiakampis yra labiau pasislinkęs link netikinčiųjų aibės stačiakampio. Tuo norima pabrėžti, kad didesnė dalis agnostikų yra netikintys, ir atvirkščiai - didesnė dalis netikinčiųjų yra agnostikai.
Mokslo filosofija teigia, kad absoliučios žinios yra neįmanomos. Nors patvirtintos mokslo teorijos turi labai didelį patikimumo laipsnį, kuris yra pakankamas sėkmingam dėsnių taikymui praktikoje, bet niekas negali garantuoti 100% patikimumo. Tai susiję su teorijomis, kurių negalima paneigti, pvz. įsivaizduokime, kad kokia nors būtybė simuliuoja visą materialų pasaulį - šios teorijos negalima paneigti. Taigi, jei absoliučios žinios yra neįmanomos, tai absoliučios žinios apie Dievą taip pat yra neįmanomos. Todėl, žiūrint objektyviai, visi žmonės (čia gal reiktų pridėti sąlygą - kurie mąsto apie Dievo sąvoką) yra agnostikai. Tokį santykį pavaizduoja ši diagrama:

Jei, objektyviai vertinant, visi esame agnostikai tai agnosticizmo sąvoka tampa pertekline. Todėl ši sąvoka paprastai naudojama tik filosofijoje. Praktiškai dažnai būna atvirkščiai - mes elgiamės taip, lyg būtume absoliučiai įsitikinę savo žiniomis.
Dar yra vienas aspektas - žmonių veiksmai, kurie yra vykdomi, ar tikėjimas kuris yra priimamas atsižvelgiant į žinias apie Dievo būvimą ar nebūvimą. Kalbant apie žinias, gali trys atsakymų variantai: 1)žinau, kad yra; 2)žinau, kad nėra; 3) nežinau. Tačiau kai kalbama apie tikėjimą ir apie veiksmus, tai atsakymai gali būti tik du - 1) tikiu; 2) netikiu; ir 1) darau; 2) nedarau. Veiksmai ir įsitikinimai gali būti tik teistiniai arba ateistiniai. Pvz. ar tu nežinodamas(-a) ar Dievas egzistuoja vistiek meldiesi ar eini į bažnyčią? Todėl pasakymas "aš esu agnostikas(-ė)" nieko nepasako kokie yra tavo įsitikinimai ar kaip tu elgiesi. Dėl to reiktų naudoti pasakymus: "aš esu agnostikas(-ė) tikintis(-i)" ar "aš esu agnostikas(-ė) ateistas(-ė)".
Taip pat, kalbant apie Dievą, iš karto iškyla problema - kaip apibrėžti Dievą. Kiekvieno asmens suvokimas apie Dievą yra asmeninis ir subjektyvus, net jei žmonės priklauso tai pačiai religinei denominacijai. Šią problemą pabrėžia ignostikai, kurie sako, kad prieš keliant Dievo egzistavimo klausimą, reikia išsiaiškinti kas turima omenyje naudojant sąvoką - Dievas. Viena yra kalbėti apie Dievą kaip filosofinį gėrį ir meilę, o kita kaip apie Dievą, kuris yra aprašytas Biblijoje ar yra įsivaizduojamas pagal įvairias religines praktikas.
Pateikiu dar vieną paveiksliuką interpretuojantį agnosticizmą kitų pasaulėžiūrų apsuptyje:
