paklausė 2012 Geg 5 anonimas

2 Atsakymų

+3 balsų
Racionalus mąstymas, logika, susipažinimas su moksliniais faktais. Dar statistika sako, kad ateistų daugiau yra tose šalyse, kur aukštesnis pragyvenimo lygis.
atsakytas 2012 Geg 5 Themis
Kartais ateistais tampa žmonės perskaitę bibliją.
O kaip jūs reaguojate į faktą, jog viduramžių scholastinė filosofija yra grynai racionalistinė ( http://en.wikipedia.org/wiki/Scholasticism ) ir kad būtent katalikų mąstytojai stipriausiai vystė logikos instrumentarijų ( http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_logic#Logic_in_medieval_Europe )? Juk renesanse katalikybė būtent ir buvo kritikuota dėl savo perdėto racionalistinio mąstymo ir logikos, todėl vieni žmonės tapo ateistais, kiti protestantais (šiuolaikinis JAV protestanizmas būtent ir atsirado iš Liuterio tradicijos, kuris mokė, kad "protas - tai velnio kekšė" ir kritikavo katalikišką racionalizmą).

Beje, palyginę šias dvi statistikas http://en.wikipedia.org/wiki/Human_Development_Index ir http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism#European_Union_and_Russia galite be jokių sudėtingesnių statistinių skaičiavimų pamatyti, jog ryšys tarp gyvenimo kokybės ir ateizmo neegzistuoja. Norvegijoje yra 17% ateistų, nors pagal HDI - pirmauja pasaulyje, Prancūzija pirmauja pagal ateizmą - 33%, nors pagal HDI yra tik 20 vietoje, Čekijoje yra 30% ateistų, pagal ateizmą - antra vieta Europoje, o pagal HDI ji yra žemiau už Ispaniją, kurioje ateistų dvigubai mažiau.
Anonime,
jei jau moki atsidaryti wikipediją, būtų gerai jei užmestum akį, kas yra tas racionalizmas.
Taigi, reaguojame į šį faktą ramiai, nes būtent racionalizmo (o ne empirizmo) iš religinės filosofijos ir reiktų tikėtis.

Dėl netikėjimo ir HDI.
Skirtingai nei tamsta su savo nieko nesakančiais keliais pavyzdžiais, yra žmonių, kurie nepatingėjo sudėti visų duomenų į grafikus. Pasigrožėkite: http://lh6.ggpht.com/_Bqkz12OAfXQ/TNQGRI4JtCI/AAAAAAAAASc/5IZmXnmqYUk/unbHDI2.png
+1 balsas
mastymas irrealybes pojutis
atsakytas 2012 Geg 5 Dinas Žulpys
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
716,303 vartotojų