Ar apostazė primtinas dalykas šiais laikais? Turint omenyje kad senais laikasi toks dalykas reikštu nepagarba šeimai.
paklausė 2014 Vas 27 anonimas

3 Atsakymų

+2 balsų
Apostazė - tai žmogaus išsirašymas iš katalikų bažnyčios sarašų. Ją galime interpretuoti įvairiai, todėl tai yra priimtina ar nepriimtina priklausomai nuo to, kaip ją interpretuojame mes patys ar mums artimi žmonės, kurių nuomonė mums svarbi.

Jei paklaustume kunigo, tai jam apostazė bus nepriimtina, nes jam bus nemalonu atlikti apostazės aktą, bus užgaunama jo savimeilė ar tiesiog jo gyvenimo pasaulėžiūra. Jei paklaustumėte manęs, tai man apostazė bus mažai prasminga, nes ją atlikdami mes paradoksiškai kartu pripažįstame bažnyčios autoritetą ir suteikiame krikštui bei apostazei mistinę reikšmę.

Tačiau apostazė yra populiari tarp jaunesnių, labiau maištaujančių ar tiesiog emocionalesnių ateistų. Tai yra būdas parodyti kunigams ir/arba tėvams, kad jie mąsto nepriklausomai ir atsisako visuomenėje paplitusių prietarų.

Galų gale ką apie tai mano šeima? Tai labai priklauso nuo to, kokios vertybės yra skiepijamos šeimos rate. Jei dominuoja autoriteto ir pagarbos mokymas, tai greičiausiai apostazė bus sutikta kaip įžeidimas tėvų pasirinktam auklėjimo būdui. Tuo tarpu, jei šeimoje yra skatinamas laisvas ir kritiškas mąstymas, laisvas apsisprendimas ir tolerancija, tai apostazė bus priimta kaip jūsų gyvenimo kelio pasirinkimas, kuris bus sveikintinas, vien dėl to kad tai bus būtent jūsų laisvas pasirinkimas. O kaip būtų jūsų šeimoje geriausiai išsiaiškinsite užuominomis ar tiesiai šviesiai pakalbėję su savo artimaisiais.
atsakytas 2014 Kov 5 Kestas
+1 balsas
Dalinuosi patirtimi.

Kai aš oficialiai raštą išsiėmiau, kad nepriklausau bažnyčiai, šeima iš pradžių reikškė nepritarimą, tačiau dabar džiaugiasi dėl tokio mano sprendimo. Pagrinde buvo pergyvenimai, kad tai gali kliudyti karjerai ir t.t., jei tai išeitų į viešumą, bet realybė parodė, kad nuogąstavimas buvo nepagrįsti. Niekam tiesiog nerūpi mano religinė afiliacija ar jos nebuvimas.

Kai mano žmona mėgino išsibraukti iš tikinčiųjų sąrašų, kunigai ją ir jos tėvus terorizavo net vizitais į namus. Žmonos tėvai reagavo neigiamai į mėginimą atsisakyti priklausymo religinei bendruomenei, nors patys de facto nereligingi. Bet, čia daugiau momentas "ką žmonės pagalvos" buvo. Galiausiai taip ir liko neužbaigtas reikalas, ne jau buvo tas metas, kada kunigėliai susigriebė, kad visi masiškai išsiiminėja pažymas, deklaruojančias nepriklausymą RKB, todėl pradėjo jų nebeišdavinėti ir siuntinėti vieni pas kitus.
atsakytas 2014 Kov 9 Mykolas
0 balsų
Mano giminaičiai teigiamai žiūrėjo į mano apostazę, mano žmonos giminaičiai į jos - neigiamai. Galiausiai visi apsiprato ir pamiršo.

Sarbu atsižvelgti į tai, jog Lietuvoje religija daugumai žmonių nerūpi, todėl ir apostazė suvokiama gana abejingai. Žinoma, tai žmonėms atrodo keistas dalykas, tačiau greitai visi pamiršta ir tiek.
atsakytas 2014 Rgs 8 Mykolas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
715,266 vartotojų