Ar galima teigti jog krikščionys tik švaisto brangų savo gyvenimo laiką būnant krikščionimis? Pvz: meldžiasi, eina į mišias ir t.t
paklausė 2014 Vas 8 usaexelent
redaguotas 2014 Vas 9 ateistas
Tikrai negaišta, užsiima naudingu darbu tiek savo, tiek kitų sieloms. Dievas į žmones kalbėjo per pranašus, religijų įsteigėjus, pastudijuok juos ir suprasi.

4 Atsakymų

+1 balsas
Trumpas atsakymas, be abejo, yra - taip.

Ilgesnis atsakymas yra toks, kad galbūt greta Jėzaus garbinimo krikščionybės ritualai ir organizacijos vaidina ir kitus vaidmenis. Pavyzdžiui, leidžia žmonėms susitikti su pažįstamais (čia senovėje, kai dar televizija, o vėliau ir internetas nebuvo nukonkuravę vaikščiojimo į mišias). Taip pat religinės patalpos ir renginiai suteikia progų pakeisti aplinką, pabūti truputį su savo mintimis, bet tuo pačiu pernelyg neišsiskirti iš minios. Tačiau šie privalumai yra tik šalutinis poveikis, nes religijos esmė, jos pačios tvirtinimu, yra bendrauti su visatos kūrėju, kas žinoma yra absurdiškas laiko gaišimas, kai niekas neturi realaus pagrindo tvirtinti, kad tas kūrėjas iš viso egzistuoja.
atsakytas 2014 Kov 28 Vilius Normantas
0 balsų

Tam, kad galėtum sakyti, kad krikščionys švaisto laiką, turi vadovautis tam tikra filosofija, kuri kelia tikslus, kurių krikščionys nevykdo. Pavyzdžiui, jei laikytume, kad žmonijos tikslas yra užkariauti kosmosą, tai taip, krikščionys bendrai paėmus švaisto laiką ir resursus siekdami geresnio gyvenimo po mirties, o ne vykdydami kosmoso užkariavimo programas. Dar daugiau, religija atitraukia žmones nuo domėjimosi aplinka, mokslu, kovojimo už savo teises, todėl jos poveikį galima įžvelgti ne tik tiesioginiu laiko sunaudojimu, bet žmonių mąstymo pakeitimu į tokį, kuris turi nemažai neigiamų aspektų. Kita vertus negalima visos kaltės suversti religijai, nes žmogus pats tiesiogiai ar netiesiogiai ieško būdų, kaip gyventi paprastą, sukoncentruotą į save gyvenimą ir nesidomėti aplinkiniu pasauliu ir kilnesniais dalykais.

Jei religija (šiuo atveju krikščionybė) yra tokia nenaudinga, tai kodėl evoliucija jos neatmetė? Toks klausimas šioje svetainėje jau buvo atsakytas (nuoroda: Kodėl evoliucija neatmetė religijos?). Pagrinde, religija moko tam tikrų moralinių normų, kurios leidžia taikų visuomenės narių sugyvenimą, kas sukuria galimybes sklandžiam visuomenės vystymuisi, todėl tokios visuomenės išlieka. Šiais laikais tai liko vienintele svarbia ir naudinga religijos funkcija. Jei žmogus semiasi moralės iš pasaulietinių šaltinių, tai jis religijos gali laisvai atsisakyti ir dalyvavimas joje gali būti traktuojamas kaip savo laiko švaistymas.

Kadangi mano asmeninė filosofija labiau vertina kosmoso užkariavimą nei bažnyčių grožį, todėl aš manau, kad religija švaisto žmonių laiką.

atsakytas 2014 Vas 9 Kestas
redaguotas 2014 Bal 12 Kestas
"tai kodėl evoliucija jos (religijos) neatmetė?"
Tai tas pats, kaip klausti, kodėl vyrai vis dar turi spenelius ar kodėl žmogus dar neatsikratė uodegikaulio, protinių dantų, trečio akies voko liekanos ir dar kokia krūvą nenaudingo bagažo (http://en.wikipedia.org/wiki/Human_vestigiality). Ir atsakymas yra, tas, kad evoliucija trunka suknistai ilgai. Nors čia tik mum taip atrodo. Kitu masteliu pažvelgu, mes kaip tie patys drūgeliai kurie savo ilgą gyvenimą nugyvena per vieną dieną ir tik mum dabar atrodo, kad nieko nepamato. Keliolika tūkstančių metų religijos egzistavimo yra dar niekas palyginus su laiku, kurio mum prireik nuo vienaląsčio organizmo prieiti iki tokio, kuris jau sugebėtu sugalvoti tokią buką sūktybę kaip religija. O ir tie abu laiko tarpai sudėti yra viškas niekas visatos gyvavimo atžvilgiu. Tai tik menkas grūdelis evoliucijos lygtyje. Religija egzistuoja labai trumpai, o jau dabar galime matyti kaip ji griūna. Todėl klausimą "tai kodėl evoliucija jos neatmetė?" galėsi užduoti tik tada, kai vieną ryta pabusi be spenelių. O šiaip tai palauk ir gal pamatysi.
Taip, evoliucija (istorija) nesibaigė, bet mes tikrai negalime pasakyti kur ji pasuks.
0 balsų
Aš būsiu lakoniškas. Atsakymas į klausimą - taip.

Jie atlieka veiksmus tikėdami, kad jie turi pasekmes, tačiau taip nėra. Jei jie melstųsi ir eitų į mišias dėl kitų dalykų nei tikėjimas - tai nustotų būti laiko švaistymas.
atsakytas 2014 Kov 9 Mykolas
0 balsų
Kad krikščionys kaip ir kiti tikėjimai švaisto laiką tai akivaizdu. Bet ir sėdėjimas prie televizoriaus ar besaikis naudojimasis internetu bei kiti analogiški dalykai lygiai tokie patys veiksmai. Galų gale net darymas atrodytų prasmingų dalykų taip pat abejotinos prasmės ir poreikio. Rezultate mirsi ir nieko nereikės. Kažko darymas dėl ateinančių kartų vėl abejotina nes tereikia kokio gero meteorito ir viskas nueina šuniui ant uodegos. Dabartinė pažanga ir tai kokio 200m senumo. O kur praeities pažanga? Vėl keista viskas skaičiuojasi milijardais metų o pažanga tik tokia trumpa.
atsakytas 2014 Rgp 21 Vytautas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
716,306 vartotojų