Tam, kad galėtum sakyti, kad krikščionys švaisto laiką, turi vadovautis tam tikra filosofija, kuri kelia tikslus, kurių krikščionys nevykdo. Pavyzdžiui, jei laikytume, kad žmonijos tikslas yra užkariauti kosmosą, tai taip, krikščionys bendrai paėmus švaisto laiką ir resursus siekdami geresnio gyvenimo po mirties, o ne vykdydami kosmoso užkariavimo programas. Dar daugiau, religija atitraukia žmones nuo domėjimosi aplinka, mokslu, kovojimo už savo teises, todėl jos poveikį galima įžvelgti ne tik tiesioginiu laiko sunaudojimu, bet žmonių mąstymo pakeitimu į tokį, kuris turi nemažai neigiamų aspektų. Kita vertus negalima visos kaltės suversti religijai, nes žmogus pats tiesiogiai ar netiesiogiai ieško būdų, kaip gyventi paprastą, sukoncentruotą į save gyvenimą ir nesidomėti aplinkiniu pasauliu ir kilnesniais dalykais.
Jei religija (šiuo atveju krikščionybė) yra tokia nenaudinga, tai kodėl evoliucija jos neatmetė? Toks klausimas šioje svetainėje jau buvo atsakytas (nuoroda: Kodėl evoliucija neatmetė religijos?). Pagrinde, religija moko tam tikrų moralinių normų, kurios leidžia taikų visuomenės narių sugyvenimą, kas sukuria galimybes sklandžiam visuomenės vystymuisi, todėl tokios visuomenės išlieka. Šiais laikais tai liko vienintele svarbia ir naudinga religijos funkcija. Jei žmogus semiasi moralės iš pasaulietinių šaltinių, tai jis religijos gali laisvai atsisakyti ir dalyvavimas joje gali būti traktuojamas kaip savo laiko švaistymas.
Kadangi mano asmeninė filosofija labiau vertina kosmoso užkariavimą nei bažnyčių grožį, todėl aš manau, kad religija švaisto žmonių laiką.