paklausė 2014 Vas 4 anonimas
redaguotas 2014 Vas 5 ateistas

1 Atsakymas

0 balsų

Visų pirma šiame klausime yra keletas kabliukų.

Nelabai aišku ką klausiantysis turėjo omenyje rašydamas apie "pirmąjį žmogų". Tai galima įvairiai traktuoti ir žmogaus evoliucijos istorijoje gana sunku nubrėžti kur yra žmogus, o kur dar ne. Šiuo metu laikoma, kad modernių žmonių rūšis ("Homo sapiens") atskilo nuo kitų rūšių maždaug prieš 200 tūkst. metų. Žmogaus smegenys ir jų funkcijos vystėsi kartu su kitomis žmogaus dalimis. Jos darėsi didesnės bei talpino vis daugiau neuronų.

Kitas dalykas, ką reiškia "nefunkcionuoja pilnai" - nėra kokio nors etalono, kuris apibrėžtų absoliučią smegenų veiklos skalę. Ar pilnai reiškia tai, kad vienu metu suveikia visos smegenų sritys, visi neuronai? Tokiu atveju žmogus greičiausiai pajustų didžiulį šoką ir nežinotų kas darosi. Taigi, šitai nėra pageidautina.

Populiariojoje kultūroje gyvuoja mitas, kad žmogus tenaudoja 10% savo smegenų. Tačiau tai yra netiesa, nes visos smegenų sritys yra naudojamos, bet ne vienu metu. Dalis smegenų sričių pavyzdžiui dalyvauja pasąmonės veikloje, kurios mes nepastebime, bet ši veikla yra dalis žmogaus identiteto.

Žmogaus smegenys sudaro apie 2% suaugusio žmogaus kūno, bet suvartoja apie 20% energijos. Maždaug pusė šios energijos yra reikalinga pastoviai, nepriklausomai nuo to ar žmogus aktyviai mąsto ar ne. Reikalingas didelis energijos kiekis, todėl tam, kad energija būtų sutaupyta, vienu metu dirba 1-16% neuronų. Taip gaunamas optimalus energijos sunaudojimas.

Atsakymą gerai pailiustruoja šis video (YouTube, anglų kalba): What percentage of your brain do you use?

atsakytas 2014 Vas 9 Kestas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
584,509 vartotojų