paklausė 2013 Lie 14 anonimas
redaguotas 2013 Lie 14 ateistas

2 Atsakymų

+1 balsas

Taip pasakė pirmas žmogus kuris mokėjo kalbėti sąvokomis išreikštomis šiame teiginyje.

Tai yra garsioji Auksinė taisyklė[1], kurią naudoja visos pasaulio kultūros ir religijos nuo neatmenamų laikų. Auksinės taisyklės padiktuotas elgesys yra užkoduotas mūsų smegenyse, tose pačiose srityse, kurios yra atsakingos už malonumo suteikimą, kai organizmas gauna maisto ar sekso[2]. Gyvūnai taip pat elgiasi pagal panašias taisykles[3]. Taigi, šios moralės normos yra senesnės už homo sapiens rūšį. Tik žmogus turėjo išvystyti kalbą, kad galėtų formaliai pasakyti teiginį kuris yra nurodytas klausime.

Šaltiniai:

  1. Auksinė taisyklė, vikipedija anglų kalba - http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Rule
  2. Tyrimas apie smegenų veikimą pagal Auksinę taisyklę - http://www.dailygalaxy.com/my_weblog/2007/05/are_our_brains_.html
  3. TED kalba apie moralų gyvūnų elgesį - http://www.ted.com/talks/frans_de_waal_do_animals_have_morals.html
atsakytas 2013 Lie 14 Kestas
0 balsų
Rizikuoju būti banalus, bet žmonijai tai pasakė evoliucijos procesas. Bendruomenės, remdamosios šia taisykle tiesiog turi geresnes galimybės išgyventi, tai naudinga tiek individo, tiek bendruomenės lygmeniu. Šiaip, rekomenduočiau pasidomėti tiek altruizmo vaidmeniu biologijoje, tiek Žaidimo teorija. Gana gražiai šis klausimas yra aptariamas R. Dawkins knygoje "The Selfish Gene".
atsakytas 2013 Rgs 1 Mykolas
158 klausimų
399 atsakymų
702 komentarų
765 vartotojų