paklausė 2013 Lie 13 anonimas
Žiūrint kokio dievo. Koks nors Hermis apibrėžtas pakankamai neblogai, iš principo jei jis egzistuotų, nebūtų sunku parodyt, kad tai yra Hermis, nes alternatyvūs paaiškinimai būtų dar mažiau tikėtini.
Aukštesnės sistemos įrodimas neįmanomas be jos pačios noro. Jei viskas normaliai "automatizuota" tai aukštesnė sistema neturi nei menkiausio pagrindo kištis į žemesnę ir kažkaip apsireikšti. Šiaip religinis dievo supratimas šiuo metu beprasmis ir nereikalingas.

2 Atsakymų

0 balsų
Įrodymai egzistuoja logikoje ir matematikoje. Tačiau visi įrodymai susiję su realiu pasauliu remiasi pradinėmis prielaidomis, kurios yra patikrinamos stebėjimais, ir dėl to negali garantuoti 100% patikimumo. Stebėjimo tikslumas keičiasi, atrandami nauji faktai, todėl tada ir teorijos, kurios yra išvedamos remiantis stebėjimų prielaidomis, turi keistis. Taigi, absoliutus teiginio įrodymas yra neįmanomas, išskyrus abstrakčias sąvokas logikoje ir matematikoje. Tas pats galioja ir Dievo egzistavimo hipotezei.

Su teiginiu apie Dievo egzistavimą yra dar ir kita problema. Įsivaizduokime, kad tradicinių tikinčiųjų Dievas materializuotųsi - apsireikštų žmonėms taip, kad šis faktas būtų patikimai ir pakartotinai patvirtinamas nepriklausomų stebėtojų. (Šiuo atveju nenagrinėju deistinio Dievo sąvokos, nes pagal ją Dievas yra už Visatos ribų, todėl ir negalėtų būti stebimas žmonių, o bet kokia esybė, kuri būtų stebima žmonių, jau nebūtų Dievas.)

Su tokiu apsireiškusiu Dievu problema yra ta, kad nebūtų galima įrodyti, kad ši esybė yra Dievas, nes visada būtų tikimybė, jog egzistuoja esybė, kuri būtų galingesnė ar tobulesnė už ją. Apsireiškęs Dievas apie kitas esybes galėtų net nežinoti. Neįmanoma žinoti visko ko nežinai. Tai paradoksiškas teiginys - išvedamas iš to, kad absoliuti visažinystė yra neįmanoma. Žmonės su apsireiškusiu Dievu galėtų padaryti eksperimentus ir pamatyti, kad jis yra galingesnis ar ilgiau gyvenantis. Bet jie niekaip negalėtų parodyti, kad jis yra visagalis ar amžinas. Šios esybės gerumas taip pat negalėtų būti patikrintas su absoliučiu patikimumu, iš kur galėtume žinoti, kad ši esybė nėra demonas, kuris nori apgauti žmoniją?

Žinoma, žmonijai užtektų ir turimų stebėjimų apie šį apsireiškusį Dievą, kad vieni galėtų pradėti jį garbinti, o kiti galbūt sukilti (pripažinkime, šio Dievo sprendimai negalėtų būti naudingi visiems), tačiau skeptikai vis tiek turėtų pakankamą priežastį abejoti ar apsireiškusi esybė yra Dievas.
atsakytas 2013 Lie 20 Kestas
redaguotas 2013 Lie 20 Kestas
Kiekvienas ateistas širdyje žino, kad Dievas yra, tačiau dėl tam tikrų priežasčių to neparodo...
Taip pat galima pasakyti ir apie tikinčiuosius: kiekvienas tikintysis širdyje žino, kad Dievas neegzistuoja, tačiau dėl tam tikrų priežasčių to neparodo.

Tai bus tokio pačio lygio pasakymai. Tik manasis labiau atitiks realybę.
0 balsų
Dievo egzistavimo įrodomumas visiškai priklauso nuo dievo sąvokos. Jei suteiktas dievo apibrėžimas leidžia kelti patikrintinas hipotezes, galime įrodyti dievo egzistavimą. Pavyzdžiui, jei dievas apibrėžiamas kaip būtybė, kuri pildo maldas, galime empiriškai ištirti kiek maldų yra išpildoma. Jei, kita vertus, dievas bus apibrėžiamas kaip kažkas, kas egzistuoja už materijos ir už laiko, kad dievas nėra pamatuojamas, tai toks apibrėžimas praktiškai nesiskiria nuo teiginio "dievo nėra".
atsakytas 2013 Rgs 1 Mykolas
Ar žinote, kad Dievo vardas yra Aš esu, o Jėzaus vardas reiškia Dievas gelbsti?
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
730,496 vartotojų