Ne, aš nemanau kad žmogus yra galutinis vystymosi "produktas". Juk jau iš susiformavusių ir daugiau, atrodo, niekada nebepakisiančių augalų, gyvūnų rūšių išveisiami, arba su žmogaus/gamtos įsikišimu atsiranda kiti gyvi organizmai, kodėl nieko nevyksta su žmogumi? (neminiu tokių dalykų kaip žmogaus ūgio, gyvenimo trukmės pasikeitimai). Kodėl toliau neevoliucionuojame taip ryškiai, kaip iki šiol? ( http://g.diena.lt/03/34/124658.jpg )

paklausė 2013 Bir 29 anonimas
redaguotas 2013 Bir 29 ateistas

2 Atsakymų

+1 balsas

Tolesnis žmonių vystymasis tebevyksta. Atsakymas kodėl mes nematome šio vystymosi yra paslėptas jūsų klausime. Jūsų įdėtame paveiksliuke pavaizduota primato evoliucija per kažkur 6 milijonus metų. 6 milijonai metų yra ilgas laiko tarpas, kuris yra praktiškai neįsivaizduojamas atsižvelgiant į vieno žmogaus amžių ~70 metų. Per gyvenimą mes pamatome kaip atrodė mūsų seneliai kai jie seni ir kaip atrodo mūsų anūkai kai jie jauni. Nuotraukos egzistuoja tik apie 200 metų, o realistiški kūno atvaizdai yra išlikę graikų skulptūrose apie 2500 metų. Bet vistiek, palyginus su milijonais metų, tai tėra akimirka. Taigi, mes negalime pamatyti evoliucinių pokyčių. Sunku įsivaizduoti kaip žmonės atrodys po 6 milijonų metų, bet greičiausiai jie į šiuolaikinio žmogaus atvaizdą žiūrės panašiai kaip mes žiūrime į mūsų 6 milijonų metų protėvį. Gali būti, kad žmogaus evoliucija ateityje bus paspartinta genų inžinerijos pagalba, tada žmogaus pokyčiai būtų visiškai neprognozuojami.

Evoliucija vyksta visada, panašiai kaip laikas - jis visada eina. Taip ir genai pastoviai mutuoja. Net nežinau ar galime teigti, kad žmogaus evoliucija yra sulėtėjusi. Aš nesu biologas, bet truputį domėjausi šiuolaikinio žmogaus evoliucijos greičiu. Yra keletas faktorių, kurie lėtina ir spartina žmogaus evoliuciją:

  • Padidėjęs žmonių skaičius leidžia turėti daugiau genetinės medžiagos variantų, dėl to evoliucija turėtų paspartėti;
  • Monogamiškumas ir mažos šeimos lemia tai, kad dauguma žmonių palieka palikuonių, bet jų palieka ne po daug, dėl to evoliucija turėtų sulėtėti;
  • Dauguma žmonių išgyvena ir palieka palikuonių, dėl to evoliucija turėtų sulėtėti;
  • Žmonės labai smarkiai keičia savo gyvenamąją aplinką, todėl žmogaus kūnas turi prie to prisitaikyti, dėl to evoliucija pagreitėja.
atsakytas 2013 Bir 30 Kestas
Trumpas filmukas apie evoliucijos mitus - http://www.youtube.com/watch?v=mZt1Gn0R22Q
O kodėl evoliucija kaip reiškinys egzistuoja. Kas jos autorius? Ar ji savaime egzistuoja?
Įsigilinus į tai kaip veikia biologinis dauginimasis organizmų kitimas - evoliucija - pasidaro savaime suprantamu dalyku. Kitaip net ir negalėtų būti, jokie mechanizmai negalėtų užtikrinti, kad pasidauginus išliks ta pati informacija. Jei tai nėra užtikrinama, tai būtinai atsiras klaidos ir pasisekimai. Klaidos dažniausiai negalės pasidauginti, o genetiniai pasisekimai paliks daugiau palikuonių. Štai ir gauname evoliucijos procesą.

Evoliucija tokia pati tikra kaip ir laiko tėkmė. Jei kažkas negali išlikti toks pats, tai jis būtinai kinta. Kitimas nebūtinai yra "naudingas", "progresyvus" ar kuriantis "grožį" (apibūdinimus rašau kabutėse, nes tai yra subjektyvūs vertinimai), bet jis yra. Taigi, evoliucijos autoriumi galima vadinti - laiką. Nors tikriausiai šiuo atveju žodis "autorius" čia nelabai tinka.

Laikas yra fizikinis dėsnis ir jis tiesiog teka, jo negalima nei pasukti atgal, nei peršokti į priekį (bent jau kol kas). Kodėl jis ar kiti fizikos dėsniai yra tokie kokie yra mes nežinome - niekas nežino. Bet tai yra gerai, nes mes nepriimame neteisingų atsakymų ir vis dar bandome išsiaiškinti kaip yra iš tikrųjų.
0 balsų
Kęstas puikiai atsakė. Pridėsiu tik tai, jog tokie klausimai nekyla, kai teisingai supranti evoliucijos teoriją. Visai nenoriu nieko įžeisti, tiesiog pati giliau pasidomėjusi pradėjau suprasti ją kiek kitaip, negu kaip mokykloje išmokau.
atsakytas 2013 Lie 2 Dolan
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,919 vartotojų