Ar Jėzus buvo istorinė asmenybė, t.y. žmogus, turintis kūną, kuris gimė ir mirė?
paklausė 2013 Sau 14 anonimas
Išsklaidant abejones, pateiksiu šiek tiek nuogų, mokslininkų įrodytų ir plačiai aprašytų faktų. Trumpai kalbant, Jėzaus istoriškumas įrodytas tiek pat, kiek ir Julijaus Cezario:
Dėl Jėzaus istoriškumo nesiginčija nei vienas profesionalus istorikas. Jis minimas ne tik Biblijoje, bet ir nepriklausomų to metų šaltinių – I a. žydų istoriko (ne krikščionio) Jozefo bei II a. romėnų istoriko Tacito (taip pat ne krikščionio).
Jozefas savo veikale „Žydų senovė“ referuoja į Jėzų du kartus - XVIII ir XX knygose. Mokslininkų laikosi nuomonės, kad nors ilgasis XVIII knygos skyrius Testimonium Flavianum, kuriame minimas Jėzus, galėjo būti klastojamas, bendrai yra sutariama, kad pagrindinė žinia buvo autentiška. XX knygos autentiškumu istorikai beveik neabejoja.
Tuo tarpu Tacitas referavo į Kristų savo Analuose, minėdamas jo nukryžiavimą. Tacitas itin negatyviai atsiliepė apie krikščionis, tad jo Analai laikomi vienu svarbiausių nepriklausomu šaltiniu įrodančiu Jėzaus istoriškumą.
Daugiau informacijos čia: http://en.wikipedia.org/wiki/Historicity_of_Jesus

3 Atsakymų

0 balsų
Nėra jokių patikimų įrodymų apie jo egzistavimą, tik prielaidos, kad galėjo būti kažkoks realus žmogus.
atsakytas 2013 Sau 18 Giedrius
Yra irodimai visu pirma Šventojo Pauliaus laiškai kurie parašyti 25 metai po Jezaus mirties ir yra detalus jo biografijos aprašymas pasirodes Senojo Testamento giesmeje 40 metu po Jezaus mirties mano nuomone niekas neišigalvoja asmenu gyvenusiu prieš 25 ar 40 metu išsigalvoja zmones gyvenusius daug seniau bet aišku vien Šventrasciais pasitiketi negalima bet Jezus yra minimas ir nekrikcioniu 93 metais zydu istorikas  Flavius Josephus apraše Judaizmo istorija Jezus yra minimas du kartus taip pat apie Jezu raše Tacitas ir Pliny apibendrintai Jezaus egzistavima neigti yra tas pas kas neigti Cezario egzistavima
0 balsų
Yra manančių, jog istorinė asmenybė vardu Jėzus galėjo gyventi.

Kita vertus, kiek vertas tariamai egzistavęs Jėzus, kai atmetame visą mitinį jo apvalkalą? Akivaizdu, jog Jėzaus istoriškumas nėra toks jau svarbus, kai atmeti visus jo stebuklus bei gyvenimo sitoriją. O pamokymai ir taip yra sutinkami folklore.

Manyčiau, jog pozicija, teigianti, jog istorinis Jėzus neegzistavo, yra daug lengviau apginama.
atsakytas 2013 Sau 30 Mykolas
Nera nei vieno vienintelio Jezaus paminejimo istoriniuose saltiniuose, apart "Sventuju" knygu. Ir cia vinis i karsta krikscionybei
Melas, žr. pvz. Tacitą
Joks čia ne vinis, istorikai šventraščius  irgi laiko istoriniais šaltiniais. Tai, kad šventraščiai tokias funkcijas atlieka,  pasakytų bet kuris profesionalus senovės Rytų, Antikos istorijos tyrinėtojas arba Lietuvos istorijos instituto specialistai. O tikėti, ar juose minimi asmenys, yra šventieji, čia jau spręsti gali kaip kas nori, priklausomai nuo pasaulėžiūros. Reikia mokėti skirti, kas tikra ar netikra. beje, yra ir
pasaulietiniai šaltiniai apie Jėzaus istoriškumą
http://www.lksb.lt/naujienos/pranesimas-623.htm?spausdinti=1 Žydai irgi mini jo buvimą, jie tikrai būtų pasistengę įgelti krikščionims, jeigu jų manymu jo būtų nebuvę ir kurio jie nemėgo. Manau, kad bent jau kaip paprastas žmogus (pvz., kaip Sokratas) ištiesų Kristus buvo.
0 balsų
Vaikiškas ir durnas atsakymas kai dar buvau vaikas - redaguota
atsakytas 2013 Geg 14 usaexelent
redaguotas 2017 Sau 17 usaexelent
Neina suprasti iš kur jūs tokie keisti visi. Tikriausiai mokykloje neteko skaityti literatūros kūrinių. Viską priemat taip kategoriškai ir tiesmukai... Ar nesuvokiat jog visas šventasis raštas - tai perkeltinė prasmė. Esate tokie racionalūs. Atitrūkę nuo pasaulio su savo perdėtu realizmu. Paskaitykite istorinių genijų darbų.(Kad ir pvz Getės "Faustą").
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,919 vartotojų