paklausė 2012 Grd 14 anonimas

3 Atsakymų

+1 balsas

Netikinčiam žmogui nuodėmė neegzistuoja dėl to, jog jis neturi religinių įsitikinimų, kurie diktuotų kas jam galima ar negalima daryti. Tikintieji gali sakyti, jog ateistas nusideda, remdamiesi savo kanonais, tačiau pats ateistas nėra įsipareigojęs šiais kanonais sekti.

Labai svarbu suprasti, jog nuodėmingumas nebūtinai reiškia nemoralumo. Taip pat ir religinių kanonų laikymasis nereiškia moralumo. Biblijoje kalbama apie sąlygas, kurioms esant derėtų bausti mirtimi žmones, tačiau tokio pobūdžio priesakų laikymasis būtų pasmerktas kaip nemoralus. Todėl labai svarbu suprasti, jog nuodėmingumas nereiškia nemoralumo. Mėsos valgymas penktadieniais žmogaus nepadaro blogu.

Kita vertus, visi žmonės turi įgimtą moralės jausmą, kuris susiformavo mūsų rūšies evoliucijos eigoje. Religingumas negali būti tapatinamas su moralumu, nes esame moralūs visi - iš prigimties.

Galima įsivaizduoti situacijų, kuriose žmogus pats sau susigalvoja "taisykles", pagal kurias jis elgiasi. Jei ateistas turi susiformavęs tam tikrą etinę poziciją, turi tam tikras pažiūras, kurių stipriai laikosi, tai šių savo vidinių įsitikinimų pamynimas ar pamiršimas gali būti laikomas savotiška "nuodėme", kai kurie žmonės tai taip ir įvardina. Tačiau tokiu atveju nuodėmės sąvoka naudojama labai liberaliai.

atsakytas 2012 Grd 31 Mykolas
0 balsų
Nuodemė - ne. Amoralūs ir smerktini poelgiai - taip.
atsakytas 2012 Grd 18 Dolan
0 balsų
Nuodėmė religiniu požiūriu yra nusikaltimas prieš dievą ar dievus. Kadangi ateistai netiki dievais, tai jų atžvilgiu nuodėmė neegzistuoja. Taigi, vertinant iš skritingų pozicijų tas pats veiksmas vienam žmogui gali būti nuodėmė, o kitam ne nuodėmė.

Aišku, nors ateistams nuodėmės ir neegzistuoja, bet veiksmai gali būti geri ar blogi priklausomai nuo jų moralinio turinio. Taigi, ateistai tiesiog naudojasi truputį kitokiomis moralės normomis.
atsakytas 2012 Grd 19 Kestas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
190,633 vartotojų