paklausė 2012 Geg 4 anonimas
pažymėtas iš naujo 2012 Geg 4

4 Atsakymų

+4 balsų
Pats gyvenimas savaime objektyvios prasmės neturi, tačiau kiekvienas žmogus gali atrasti sau individualią gyvenimo prasmę.
atsakytas 2012 Geg 5 Themis
+1 balsas
Mano gyvenimo prasme yra buti laimingu, o kas i ta gyvenima atnes laimes - laikas parodys. Manau tai galime pritaikyti visiems zmonems.
atsakytas 2012 Geg 5 LTT
0 balsų
Gyvenimas pats savaime neturi jokios prasmės. Pats klausimas nors gramatiškai taisyklingas, tačiau nelogiškas. Lygiai taip pat, kaip ir pvz "Kokios spalvos yra jausmai?" "Kodėl žuvys plaukia?" ir t.t.
atsakytas 2012 Geg 5 Mindaugas Šimkus
Atleiskite, tačiau pasakėte šiuolaikinio mokslo neatitinkantį dalyką. Remiantis Ludwigo Wittgensteino vėlyvuoju laikotarpiu suformuluota kalbos teorija, teiginys yra prasmingas, jeigu atitinka nors vieno egzistuojančio kalbinio žaidimo taisykles. Tai reiškia teiginys yra prasmingas, jeigu juo įmanoma komunikuoti diskurse. Iš to, kad klausimas yra suprantamas ir komunikuojamas JAU seka, kad klausimas yra prasmingas. O sakyti, jog teiginys beprasmis, nes nėra loginių instrumentų jo analizei yra mažų mažiausiai naivu. Cituojant didį XX amžiaus semiotiką Greimą: "kai kas nors sako, kad jiems prasmės klausimai neturi prasmės, tai yra vienas iš dviejų: arba jie žino, ką nori pasakyti, ir jau vien dėl to prasmės klausimas įgyja prasmę, arba jie to nežino, ir tada jų formulavimas neturi jokios prasmės" .

Tai tą patį galima atsakyti jums, nuo XX amžiaus pradžios, Carnapo ir panašių lėkštų veikėjų laikų kalbotyra smarkiai pažengė į priekį.

Užuot į "kokia gyvenimo prasmė?" atsakęs "kodėl žuvys plaukia?" galėtumėte pasielgti kaip garbingas žmogus ir sąžiningai performuluoti savo atsakymą.

Žinoma, taip pat galite banyti įrodyti, jog klausimas tikrai neturi prasmės (tada padarytumėte perversmą kalbos filosofijoje ir kalbotyroje, tiesa, tas perversmas įtvirtintų prieš šimtmetį sklandžiusias teorijas).
Kur aš rašiau, kad kažkoks teiginys yra beprasmis? :)
Jūs "gyvenimą" vadinate teiginiu? :)
" Pats klausimas nors gramatiškai taisyklingas, tačiau nelogiškas " - šis teiginys yra neteisingas ir remiasi pasenusiomis kalbos filosofijos žiniomis.
Kodėl žuvys plaukia, priklausomai nuo konteksto, gali būti labai prasmingas klausimas. Ir kokia gyvenimo prasmė yra normalus klausimas.

Negi taip sunku nežinant atsakymo nerašyti nieko? O gal taip  sunku suvokti, kada nežinai atsakymo?
0 balsų
o kokia yra plaukų spalva?
atsakytas 2013 Rgp 13 adutis
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
716,297 vartotojų