Turiu omenyje tokius pavyzdžius: "nevaryk Dievo į medį", "Šiame gyvenime", "kas man [likimo] skirta", "Sudie!", "O, Dieve!", "Dievas", "velnias", "angelas", "dangus", "pragaras", "nuodėmė" ir kt.

Koks jūsų požiūris į šiuos kalbos elementus? Vartojate? Vengiate?
paklausė 2012 Geg 16 anonimas
redaguotas 2012 Geg 16

8 Atsakymų

+2 balsų
O kodėl turėtumėme nevartoti? Vartojame ir kai kuriuos iš romėnų atėjusius posakius, nors esam tikrai ne romėnai.
atsakytas 2012 Geg 16 Giedrius
+1 balsas
"Siela", "nuodėmė", "dangus", "herakliškas", "karma", "pragaro ratai", Dievas kaip gamtos alegorija, turi poetinio arba filosofinio skambesio ir juos naudoti man patinka.
atsakytas 2012 Geg 16 Abejoklis
+1 balsas
Kasdienėje kalboje vartoju, nes tai niekaip neatspindi mano religingumo, o tiksliau jo nebuvimo. Stengiuosi šių žodžių vengti pokalbyje ar ginče religijos tematika, nes kai kurie oponentai tai gali panaudoti prieš mane, neva, iš tiesų esu religingas (kad ir kaip kvailai toks argumentas skambėtų).
atsakytas 2012 Geg 17 Not Relevant
Skamba tarsi tavo diskusijos būtų kažkoks competitive sportas; pilnai atsietos nuo išorinio pasaulio, nuo realybės, tik kažkoks žaidimas pagal griežtas taisykles, rezultatas įvertinamas tikriausiai taškais. Ir jau net prielaidos neimu, kad tokioje diskusijoje nors vienos pusės tikslas yra išsiaiškinti tiesą ir/arba įtikinti oponentą savo idėjomis.
Nuo realybės yra atsieti žmonių argumentai bei sprendimai priimti gyvenime, kurie paremti tuo kas parašyta jų šventosiose knygose.
+1 balsas

Aš asmeniškai nenaudoju religinių žodžių, kurie galėtų parodyti jog aš pritariu vienai ar kitai religinei idėjai. Pvz. aš niekada nenaudoju - "Sudie!", nes jis mano manymu reiškia "su Dievu" ir aš to niekam nenoriu linkėti. Kai žodžiai naudojami neutraliai, tai aš juos naudoju.

atsakytas 2012 Geg 19 Kestas
+1 balsas
Daug nenaudoju, bet kai dauguma Lietuvos seimu yra krikscionys ( nesvarbu lanko jie baznycia ir is tikro tiki tuo dievu ar ne) , taigi augant tokioj seimoj ir siaip is aplinkos naturaliai prisigaudai tokiu zodeliu ir lyg netycia karts nuo karto panaudoji.
atsakytas 2012 Geg 22 Fallen
+1 balsas
Patys žodžiai nieko nereiškia. Svarbiausia kontekstas, kuriame jie naudojami. Taip, naudoju įvairius iš mitologijos atėjusius žodžius, nes jie yra kalbos dalis ir, kiek teko susidurti, dažniausiai naudojami nereliginiame kontekste. Atsiriboti nuo tam tikrų žodžių reikštų galimybių išreikšti savo mintis apribojimą.
atsakytas 2012 Grd 31 Mykolas
0 balsų
Aš naudoju. Kartais tiesiog iš įpročio, kartais kaip labiau priimtiną pakaitalą rusiškiems "ištiktukams" arba netgi derindamas su jais :)
atsakytas 2012 Geg 16 Vilius Normantas
0 balsų
Naudoju labai daug, nematau tame jokios problemos
atsakytas 2012 Geg 21 Sejanus
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
731,982 vartotojų