paklausė 2012 Geg 4 anonimas
Dievas pats yra ne egiztencija,ne senelis ir ne diedukas koks, o neapibrėžiama, neapčiuopiama, realiai esanti ir protu suvokiama pirmapradė būtis, bet kokios egzistencijos buvimo, bet kokios būties formos buvimo pirmoji priežastis. O visa visata tik reiškinys, kilęs iš pirmapradės būties. Todėl visata yra, o ne jos nėra.

3 Atsakymų

+1 balsas

Priklauso nuo tavojo dievo apibrėžimo :) Jei naudotum tarkim tokį: Diẽvas -  bažn. visagalė esybė, visatos kūrėjas ir valdovas, tai atsakymas būtų NE, realiai neegzistuoja.

atsakytas 2012 Geg 5 Mindaugas Šimkus
O jei pvz. dėl įdomumo paimtume Anzelmo Kenterberiečio apibrėžimą "Dievas yra tai, už ką neįmanoma daugiau pamąstyti"? :) iš to biški jis pažeria smegenplovystės: "Dievas privalo realiai egzistuoti, nes kitaip jis nebūtų tai, už ką nieko didesnio negalima pamąstyti. Jei Dievas realiai neegzistuotų, tai jis nebebūtų tai, už ką nieko didesnio negalima pamąstyti".

Čia tik viena labai siaura Dievo samprata, bet dėl įdomumo, galėtumėte pabandyti pamąstyt ir atsakyti :)
+1 balsas
Neegzistuoja, jei nenaudoji to termino apibrėžti dalykams, kurie paprastai vadinami kitais pavadinimais, pvz., Visata, Gamta. Tiek Visata, tiek Gamta egzistuoja, bet jas ir vadiname jų vardais, dievo čia kišti nereikėtų.
atsakytas 2012 Geg 5 Themis
0 balsų
Visų pirma tai priklauso nuo to kaip tu apibrėži dievą. Įrodyti jo buvimo ar nebuvimo neįmanoma.
atsakytas 2012 Geg 5 Not Relevant
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,757 vartotojų