Ateizmas pradeda išsikvėpti - http://www.propatria.lt/2020/01/shannona-roberts-ar-ateizmas-pradeda.html. Būtų įdomus ateistų komentaras.

paklausė 2020 Sau 3 anonimas

1 Atsakymas

+1 balsas

Manau kad ateizmas neišsikvepia, bet tampa vis labiau aktualus.

Pasaulyje yra stebima nemažai skirtingų tendencijų, pagal kurias ateizmas arba plečiasi arba traukiasi. Bendrai sudėjus jas visas ateizmas tikrai nesitraukia.

  • Žmonės retai kada identifikuoja save ateistais. Daug dažniau jie tiesiog sako, kad netiki jog Dievas egzistuoja, ir nesigilina į terminų ir apibrėžimų vingrybes. Todėl netikinčių žmonių yra daug daugiau, nei save identifikuojančių ateistais.
  • Bendras pasaulio žmonių gimstamumas mažėja, dėl to skirtumas tarp religingų ir nereligingų šalių gimstamumo turi mažiau reikšmės.
  • Žmonės dažnai palieka savo tėvų religiją ir tampa ateistais. Tai yra pagrindinis ateistų atsiradimo kelias. Todėl gimstamumo lygis neturi tokios didelės svarbos.
  • Didžioji dalis išsivysčiusių šalių linksta link ateizmo. Ir kuo šalis turtingesnė, tuo ji labiau linkusi netikėti (Išskyrus JAV).
  • Kuo laisvesnė šalis, tuo ateizmas yra labiau paplitęs (išskyrus komunistines šalis, tokias kaip Kinija).
  • Vakarų pasaulyje viešojoje sferoje dominuoja pasaulietinė kultūra, tik tam tikrose vietose įsiterpia religinė kultūra. Tai manau yra didelis ateizmo pasiekimas, kurio kaip ir pakanka, kad visi galėtų laisvai gyventi. Didesnis ar mažesnis ateistų skaičius nedaro didelio skirtumo.

Todėl manau, jei pasaulyje neįvyks kokia katastrofa ir žmonija negrįš į kažką kas yra panašu į viduramžius, tai netikinčių žmonių bus pakankamai, kad jie galėtų pakovoti už tikėjimo ir netikėjimo laisves, kad ateistai galėtų laisvai apsispręsti netikėti, o tikintieji pasirinkti tokią religiją kokią nori.

atsakytas 2020 Sau 4 ateistas
Zmoniu gimstamumas mazeje tik Vakaruos o Azijoje Afrikoje ir Lotynu Amerikoje jis nemazeja ir šeip taip gimstamumas mazeje bet tikintic moteris vidutiniskai vis tiek  pagimdo daugiau vaiku nei netikinti beje cia reikia pasakyti kad tokios šalis kaip Vengrija ir Lenkija ima pavizdi iš Izraelio ir skatina gimstamuma. Del to kad kaip jus teigiate kad liberalesne visuomenese ateizmas yra labiau paplites tai jau dabar matom kad liberalizmas traukiasi ir Europoje ir uz Atlanto ir i valdzia grizta nacionalistines konservatyvios ir tradicinemis/krikčioniškomis  vertybemis besivadovaujancios partijos ir politikai
Naujausi tyrimai rodo kad gimstamumas mažėja visame pasaulyje, išskyrus Afriką. Pvz. arabų šalyse jis taip pat mažėja.

Dėl nacionalizmo plėtimosi, tai iš vienos pusės ne visada jis būna pagrįstas religija, o iš kitos pusės neaišku kiek ši tendencija tęsis. Ateizmo atsiradimas yra ilgalaikis procesas, kuris taip greitai neišnyks.

Kaip jau minėjau, nebūtina kad ateistų būtų daug. Užtenka apie 10% kad jie darytų pakankamą įtaką visuomenei.
Gal galetumet pasakyt kokias konkreciais tyrimais. Tu teisus nacionalizmas ne visuomet buna pagristas religija bet jis i religija tradiciskai ziuri geriau nei liberalai. Nu pagal tai ka matau kokie liberalizmo ligos sindromai apsejo Europa ir kad labai didelei daliai visuomenes tai yra ir nebus tinkama mano akimis ziurint nacionalizmas toliau plesis. O del to kad ateizmas nedarys itakos tai aš taip neteigiu vis delto ateizmo itaka turetu sumenkti nors kaip vis tiek išlikti nemaza
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
750,694 vartotojų