Ieškojau ateistų bendruomenės Lietuvoje bet vienintelis dalykas kurį radau tai fb grupė "Lietuvos ateistai". Suprantu, kad pats ateizmas pats is savęs savaime nurodo tik vieną bendrą požiūrį - netikejimą dievais, bet Lietuvoje ateistų yra gerokai daugiau nei kad sako surašymai, o tokioje bukoje ir fantazijomis įtikėjusia visuomenėje reikia atsvaro iš kitos pusės. Juk bažnyčia turi savo lobistus, net partiją kuri vadinasi KRIKŠČIONYS demokratai (nu ok, partijos dalis). Kaip mes galime gyventi progresyvioje visuomenėje, aplinkoje, jei mus į dugną visada traukia religiniai fanatikai, o kas jiems galėtų atsakyti - nėra.

---
Pataisymas: ištaisytos rašybos klaidos
paklausė 2017 Rgp 10 Explod3R
redaguotas 2017 Rgp 11 ateistas

1 Atsakymas

0 balsų

Yra kelios priežastys:

  • Lietuvoje situacija nėra tokia bloga, kad būtų poreikis kurti panašias organizacijas. Bažnyčia daro įtaką, bet tais atvejais jai sėkmingai paoponuoja žiniasklaida ir visuomenė.
  • Bet kokiai organizacijai reikia pinigų. Kai atsiranda pinigai, tai atsiranda ir galimybės sukčiavimams bei kitiems nesutarimams.
  • Atsiradus organizacijai taip pat gali atsirasti ir asmenybės kulto atvejų, bei galios žaidimų. Ateistai dažnai oponuoja RKB hierarchinei struktūrai, todėl tai būtų truputį veidmainiška.
  • Tam tikros ateizmo minties kryptys apeliuoja į kiekvieno žmogaus intelektinę stiprybę. Žmogui neturėtų reikėti organizacijos, kad jis galėtų sėkmingai gyventi savo gyvenimą.
  • Ateistai, be vieno bendro atsakymo į klausimą "Ar yra Dievas?", turi labai mažai ką bendro. Todėl organizacija turėtų sunkumų suformuluoti bendrą strategiją. Taip pat yra galimybė, kad tokia organizacija išsigimtų ir įsiveltų pvz. kairės/dešinės politikos kovas, kas yra nutolę nuo ateizmo esmės.  
atsakytas 2017 Rgp 12 ateistas
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
716,302 vartotojų