Lietuva kol kas neturi "debatų kultūros", jei taip galima išsireikšti. Mano subjektyviu supratimu, tai yra gerai. Esu stebėjęs keletą "debatų", tame tarpe religijos tema. Gana prastas įspūdis. Toks "mažas nuomonių karas". Kaip taisyklė pašnekovai ateina su savo nuomonėmis ir su jomis išeina. Jų galvose pokytis neįvyksta. Galbūt jie identifikuoja keletą savo silpnų vietų, kad kituose debatuose būtų stipresni. Lygiai taip pat kaip ir klausančiųjų - abi pusės gerai įsimena savo palaikomo atstovo argumentus ir niekina oponuojančiojo. Juo labiau sąvoka "laimėjo debatus" yra ydinga (vėlgi, mano asmeninė subjektyvi nuomonė). Pasitelkiu ekstremalų palyginimą: vienas iš debatuojančių pasako 3 sakinius, o kitas visą laiką tyli. Laimi tas, kuris pasakė 3 sakinius, tegul ir visiškai beprotiškus?
Ko gero debatai yra labiau masinių informacijos priemonių išgalvota pramoga masėms, kur du ar daugiau priešingas nuomones atstovaujantys asmenys bando pademonstruoti savo oratorinius ir įtikinėjimo sugebėjimus. Tikrai yra daug geresnių būdų išspręsti klausimus ir problemas.
Pabaigai, viena iš man patinkančių Alberto Einšteino minčių (galiu būti šiek tiek netikslus): kartą jam davė straipsnelį "Šimtas mokslininkų teigia, kad Einšteinas neteisus", į ką Einšteinas atsakė: kam reikalingas šimtas - užtektų vieno.