Moralės normos nėra kilusios iš religijos. Už moralę turėtumėme būti dėkingi evoliucijai :) .
Žmonės/gyvūnai suprato jog nepadedami vienas kitam neišgyvens. Jie susiprotėjo koks elgesys yra tinkamas išgyvenimui, kokios taisyklės būtinos. Jei jie mato jog gentainiui bėda, jie padės, nes supranta, jog jį praras, mažėja galimybės išgyventi. Čia toks paprastutis pavyzdys, manau jei klausimo autorius pagalvos, pats susipras kad tikrai atsirado moralė iš tokių savitarpio pagalbų vienas kitam.
Tikintieji teigia jog moralė ateina iš šventūjų raštų, . Na taip čia tiesa, jog tuos raštus tai žmonės rašė, tačiau juose daug žiaurumu, kadangi tie raštai buvo su konkrečiu tikslu : Paveikti kuo daugiau žmonių. Jie parodo koks galingas Dievas, kiek gali žmonių dėl jo žųti , taip žmonėms įformuojama Dievo baimė.
Moralės pirminis šaltinis yra žmogaus galva, tad aiškinti kad ateistai yra anti - moralūs, todėl jog nesivadovauja šventūjų raštų moralės nuostatomis yra labai kvaila.
Kaip ir minėjau evoliucijos eigoje, žmonių bendruomenėje susiformavo moralė. Dabar Valstybių įstatymai taipogi juk kuriami, kad apsaugoti žmones(na visko pasitaiko :) ) Šventuose raštuose juk niekur nedraudžia automobiliu lėkti 250km/h greičiu gyvenamojoje zonoje. Tad iš kur atėjo tas istatymas? Iš žmonių galvų, jie suprato jog tai reikalinga. Gi ne šiaip sau gyvenvietėse tas greitis apribotas, o tam kad žmonės nežūtų keliuose.