paklausė 2012 Geg 5 anonimas

6 Atsakymų

+7 balsų
Nėra kažkokių bendrų moralės normų netikintiesiems. Greičiausiai, dažniausiai, kaip ir kiti, vadovaujasi tomis moralės normomis, kurias jiems įskiepyjo vaikystėje. Žinoma, kai kurie jas gali suaugę peržiūrėti ir apsvarstyti, ar tam tikras elgesys yra nemoralus, o kitas – moralus.
atsakytas 2012 Geg 5 Themis
+4 balsų
Moralės normos nėra kilusios iš religijos. Už moralę turėtumėme būti dėkingi evoliucijai :) .

Žmonės/gyvūnai suprato jog nepadedami vienas kitam neišgyvens. Jie susiprotėjo koks elgesys yra tinkamas išgyvenimui, kokios taisyklės būtinos.  Jei jie mato jog gentainiui bėda, jie padės, nes supranta, jog jį praras, mažėja galimybės išgyventi. Čia toks paprastutis pavyzdys, manau jei klausimo autorius pagalvos, pats susipras kad tikrai atsirado moralė iš tokių savitarpio pagalbų vienas kitam.

Tikintieji teigia jog moralė ateina iš  šventūjų  raštų, . Na taip čia tiesa, jog tuos raštus tai žmonės rašė, tačiau juose daug žiaurumu, kadangi tie raštai buvo su konkrečiu tikslu : Paveikti kuo daugiau žmonių. Jie parodo koks galingas Dievas, kiek gali žmonių dėl jo žųti , taip žmonėms įformuojama Dievo baimė.

Moralės pirminis šaltinis yra žmogaus galva, tad aiškinti kad ateistai yra anti - moralūs, todėl jog nesivadovauja šventūjų raštų moralės nuostatomis yra labai kvaila.

Kaip ir minėjau evoliucijos eigoje, žmonių bendruomenėje susiformavo moralė. Dabar Valstybių įstatymai taipogi juk  kuriami, kad apsaugoti žmones(na visko pasitaiko :)  ) Šventuose raštuose juk niekur nedraudžia automobiliu lėkti 250km/h greičiu gyvenamojoje zonoje. Tad iš kur atėjo tas istatymas? Iš žmonių galvų, jie suprato jog tai reikalinga. Gi ne šiaip sau gyvenvietėse tas greitis apribotas, o tam kad žmonės nežūtų keliuose.
atsakytas 2012 Geg 6 Peace
redaguotas 2012 Geg 6 Peace
0 balsų
Sąžiningumas, pagalba kitiems, pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms.
atsakytas 2012 Geg 5 Mindaugas Šimkus
0 balsų
Nelogiškas klausimas: juk netikinčiu gali būti ir žmogus, besilaikantis visų moralės normų (jeigu jas suprantame, kaip visuomenėje nusistovėjusias elgesio taisykles) ir visiškai jų nepripažįstantis (pavyzdžiui, nusikaltelis).
atsakytas 2012 Geg 6 Donatas Noreika
Man patinka tas efektas kai D. Noreika sąžiningai ir garbingai atsako teisingai į klausimą, o įniršę paaugliai deda jam minusus :D
Gal ir sąžiningai, bet pretenzingai ir neteisingai. Daug kas čia išvadina nelogiškais nepatogius klausimus. Tuo tarpu netikintieji išties vadovaujasi tam tikromis moralinėmis normomis.
Galbūt buvau ir neteisus, pavadindamas šį klausimą nelogišku. Tikinčiajam, įsivaizduojančiam netikinčius, lyg kokio kito tikėjimo šalininkus, jis iš tiesų atrodo visai logiškas.
Faktas tas, netikintieji gali vadovautis praktiškai bet kuriomis moralinėmis normomis, taip pat jomis visai nesivadovauti. Be to, priklausyti visiškai skirtingoms visuomenės grupėms ir neturėti nieko bendro, išskyrus patį netikėjimą.
–3 balsų
bendrazmogiskomis... tevus gerbia todel kad jie tevai o ne todel kad taip dievo nurodyta..
atsakytas 2012 Geg 5 Dinas Žulpys
–6 balsų
Yra daug išmintingos ir laiko patikrintos sekuliarios etinės filosofijos (pvz. epikūrininkų) dar nuo klasikinės Graikijos laikų, bet ji yra mažiau populiari negu masiškai transliuojamos taisyklės.

Dauguma ateistų neranda laiko patikrintos etinės sistemos, todėl dažnai vadovaujasi eklektiškais ir ne visada gerais iš tėvų, televizijos, reklamos ar valdžios gautais pamokymais ("mokesčių nemokėjimas yra negarbingas", "kuo daugiau aukštojo išsilavinimo tuo geriau", "balsavimas yra pilietinė pareiga", "demokratija yra laisvė", "namai niekada nepinga", "be profsąjungų darbininkai neturės teisių", "turtinė nelygybė yra blogai", "valdiškos mokyklos turi būti privalomos ir centriniai planuotojai turi nustatyti mokymo programą", "mus puola teroristai", "jei centrinis bankas nespausdintų pinigų, tai pinigai nuvertėtų" ir panašiomis kvailystėmis).
atsakytas 2012 Geg 5 Abejoklis
redaguotas 2012 Geg 9 Abejoklis
175 klausimų
417 atsakymų
732 komentarų
716,302 vartotojų